انتقاد عارف به دولت روحانی و وزرای اصلاح‌طلب کابینه

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در دومین کنگره سراسری حزب “مجمع فرهنگیان ایران اسلامی” در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: هدف ما از انقلاب سرنگونی رژیمی وابسته، فاسد و عقب‌مانده بود.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در دومین کنگره سراسری حزب “مجمع فرهنگیان ایران اسلامی” در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: هدف ما از انقلاب سرنگونی رژیمی وابسته، فاسد و عقب‌مانده بود.

وی با اشاره به شخصیت امام خمینی(ره)، گفت: ایشان یک مرجع گرانقدر بود که حمایت تمامی مردم را پشت سر خود داشت.

رئیس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه استقلال و نفی سلطه بیگانگان که در شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی متبلور شده است، هدف از انقلاب اسلامی بود، گفت: دستاوردهای ارزشمندی در این ۴ دهه داشته‌ایم، اما آنچه بیش از توجه به بیان دستاوردها مهم است، آسیب‌شناسی این ۴ دهه و ارزیابی فرصت‌هایی که می‌توانستیم از آن بهتر استفاده کنیم، در آسیب‌شناسی باید کمتر به مصادیق بپردازیم و باید بدون تعارف باشیم، باید روندها و پروسه‌ها بررسی شود و باید دهه‌های مختلف و دستاوردهای آن دهه‌ها را مورد ارزیابی قرار دهیم.

عارف خاطرنشان کرد: بهترین کلمه‌ای که می‌توان برای انقلاب اسلامی به‌کار برد این است که ما جمهوری اسلامی هستیم، عبارتی که امام خمینی(ره) به آن تأکید زیادی داشتند، ایشان با دید عمیق و جایگاهی که برای مردم قائل بودند در اولین سخنرانی در بهشت زهرا(ع) در اوج قدرت داخلی و خارجی گفتند که “من به‌نمایندگی از مردم سخن می‌گویم نه به‌عنوان رهبر مردم”.

وی با تأکید به اینکه “امروز باید خیلی بهتر از گذشته به معنی جمهوری اسلامی که امام(ره) به آن تأکید داشتند توجه کنیم”، گفت: جمهوریت سرمایه لایزال انقلاب اسلامی است، اگر بخواهیم آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب را پاسداری کنیم، هیچ راهی جز اتکا به مردم نداریم که صاحبان اصلی انقلاب هستند. باید در این مسیر مردم را ولی‌نعمت خود بدانیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس ادامه داد: فصل سوم قانون اساسی از مترقی‌ترین فصول قانون اساسی است که ما به‌واسطه داشتن آن به خود می‌بالیم، اما باید به‌شکل دقیق اجرا شود، اگر این فصل به‌دقت در کشور اجرا شود می‌توانیم از چالش‌ها و مشکلاتی که امروز به آن دچار هستیم، عبور کنیم.

عارف در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستاوردهای شورای عالی اصلاح‌طلبان در انتخابات‌های اخیر، گفت: این‌که بتوانیم گام چهارم را در مسیر پیشبرد اهداف‌مان در سال ۹۸ با قدرت برداریم، مسئله مهمی است. علی‌رغم مشکلاتی که برای ما ایجاد کردند و حملاتی که در این چند سال به فراکسیون امید وارد شد، نتیجه انتخابات شوراها در سال ۹۶ نشان داد که مردم به این مسیر وفادار هستند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اضافه کرد: فراکسیون امید باید به مردم گزارش عملکرد بدهد، زیرا اگر مردم احساس کنند که ما به انجام وعده‌ها بی‌اعتنایی کردیم، وضعیت به‌گونه دیگری رقم می‌خورد. 

وی با انتقاد از عملکرد شورای‌های شهر برخی کلان‌شهرها که در اختیار اصلاح‌طلبان است، گفت: شوراهای شهر نباید درگیر مسائل سیاسی شوند، مردم از شوراها انتظار عملکرد اجرایی دارند.

وی با تأکید بر اینکه “ما در روی کار آوردن دولت تدبیر و امید، به‌ویژه در سال ۹۶ نقش بسزایی داشتیم”، اظهار داشت: ما نمی‌گوییم که سال آینده گزارش دولت را می‌دهیم. ما از دولت و به‌ویژه از وزرای اصلاح‌طلب و مدیرانی که با برچسب و عقبه اصلاح‌طلبی وارد دولت شدند، انتقاد داریم. این افراد باید خود را موظف به پیاده‌سازی وعده‌هایی بدانند که مردم برای تحقق آنها به ما رأی دادند.

عارف  یادآور شد: باید در ادامه راه، شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تقویت شود، البته جمع‌بندی دوستان درباره عملکرد شورا این بوده که ما باید در بخش نظارت و تعامل با نهادهایی که در ایجاد و خلق آنها سهیم بودیم، بهتر عمل می‌کردیم.

وی گفت: وزرا باید به تعهدات و قول‌های خود عمل کنند زیرا به مردم قول داده‌اند، ما به آقای بطحائی گفتیم “اگر موضع شما تهاجمی است وارد دولت شوید، اگر می‌خواهید با ادب و فرهنگ پیش بروید، جواب نمی‌دهد”، بحث بعدی ما حقوق معلمان است که  باید به آن رسیدگی  شود.

انتهای پیام/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.