انقلاب اسلامی در چهل سال بعدی خود فرصت تمدن‌سازی را در جهان خواهد داشت

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نخستین برنامه از سلسله برنامه‌های فجر انقلاب در مساجد در مسجد جامع ازگل تاکید کرد: انقلاب اسلامی در چهل سال بعدی خود فرصت تمدن سازی را در جهان خواهد داشت.

به گزارش جمهوریت ;

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در نخستین برنامه از سلسله برنامه‌های فجر انقلاب در مساجد در مسجد جامع ازگل تاکید کرد: انقلاب اسلامی در چهل سال بعدی خود فرصت تمدن سازی را در جهان خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در مسجد جامع ازگل با اشاره به توسعه رسانه‌ها در جهان، گفت: امروز هر آدمی در معرض ریزش بهمن رسانه‌ای قرار گرفته است یعنی اینکه شما دیگر حق انتخاب ندارید و اصلاً فرصت این کار را پیدا نخواهید کرد. امروز دامنه اطلاعات در جهان با سرعت نور در حال حرکت است.

وی با اشاره به پدیده جهانی شدن، یادآور شد: در جهان امروز دورازه‌هایی که مانع از دیده شدن ما بود از بین رفته است. انقلاب اسلامی در عصری پا به عرصه وجود گذاشته است که مهمترین فرصت‌های ارتباطی جهان را در اختیار دارد اگر از این فرصت‌ها استفاده نکنیم تنبلی کرده‌ایم.

خاموشی به تبیین ظرفیت‌های داخلی کشور برای رسیدن به پیشرفت پرداخت و تصریح کرد: در سال ۵۷ اتفاق بزرگی افتاد که باید پژواک این اتفاق را در دنیا ورق بزنیم و مطالعه کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بخشی دیگر از سخنانش افزود: ساحت نظریه حکومت اسلامی یک بحث جدی است. نظام سلطه دارد همه سعی خود را می‌کند که شهروندان تمامی جهان این ساحت را مطالبه نکنند. ابتناء حکومت اسلامی بر ولی فقیه است و با جهش رسانه که رخ داده است دارند لحظه‌ای تولید دروغ می‌کنند تا خدشه‌ای بر این ساحت وارد کنند.

خاموشی در ادامه سخنانش به بحث پیرامون ساحات دیگر حکومت اسلامی همچون ساحت قانونی، اعتباری و ساختاری، ساحت امنیتی و نظامی و ساحت علمی و فناوری پرداخت و تاکید. کرد: فرزندان ما دارند کارهایی انجام می‌دهند که در خواب آنها را هم نمی‌دیدیم. در کشور ما انقلابی در علم با مدیریت لحظه‌ای مقام معظم رهبری دارد صورت می‌گیرد.

وی از تحریم به عنوان یک فرصت بزرگ یاد کرد و گفت: انقلاب اسلامی در چهل سال بعدی خود فرصت تمدن سازی در جهان را خواهد داشت.«العلم سلطان» اگر ما پیشرفت علمی کنیم بر همه جهان سلطه خواهیم داشت.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.