امروز ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۲ ب.ظ

تعداد کل آیفون های فعال به ۹۰۰ میلیون عدد رسید

در حالی که آمار فروش اپل در سال ۲۰۱۸ اصلا درخشان نبود و عوامل متعددی مثل قیمت بالا و مشکلات تجاری با چین سبب این افول شده اما اپل، اپل است و همیشه راهی برای ارایه فاکتوری که به آن افتخار کند پیدا می کند.

به گزارش جمهوریت ;

در حالی که آمار فروش اپل در سال ۲۰۱۸ اصلا درخشان نبود و عوامل متعددی مثل قیمت بالا و مشکلات تجاری با چین سبب این افول شده اما اپل، اپل است و همیشه راهی برای ارایه فاکتوری که به آن افتخار کند پیدا می کند. امروز طبق آمار رسمی اپل می بینیم که تعداد کل آیفون های فعال به ۹۰۰ میلیون عدد رسید. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

اپل معمولاً در هنگام ارائه آمار فروش، تعداد آیفون‌های عرضه شده به بازار را اعلام می‌کند. اما واقعاً چه تعداد از این آیفون‌ها توسط مشتریان خریداری و فعال شده است؟ خوشبختانه این اطلاعات امروز فاش شده و در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

مدیر ارشد مالی اپل، آقای لوکا ماستری، در بخشی از یک تماس تلفنی که در رابطه با میزان سود ترکیبی شرکت بوده، فاش کرده است که تعداد آیفون‌های فعال به ۹۰۰ میلیون دستگاه رسیده است. این اولین بار است که آماری در این رابطه توسط مسئولان اپل اعلام می‌شود. با اعلام چنین آماری از سوی آقای ماستری، خبرنگارهای فعال در صنعت گوشی‌های هوشمند از اپل خواستند که توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه کند، اما این شرکت تنها به ذکر این نکته بسنده کرده که تا پایان سال ۲۰۱۸ تعداد دستگاه‌های iOS فعال ۱.۴ میلیارد دستگاه بوده است.

آیفون Xr

آیفون Xr

او این نکته را نیز اضافه کرده است که شرکت اپل قصد دارد به‌روزرسانی‌های آیفون و دیگر دستگاه‌های iOS را به صورت دوره‌ای ارائه کند. با اینکه او در صحبت‌های خود هیچ اشاره‌ای به یک مدل خاص آیفون نکرده، اما در حال حاضر اپل تایید کرده که آیفون Xr محبوب‌ترین گوشی این شرکت بوده و آیفون Xs مکس و آیفون Xs پس از آن قرار دارند.

مطمئناً ارائه آمار آیفون‌های فعال از سوی اپل، یک حرکت سخاوتمندانه نبوده است. در واقع انتشار چنین آماری به اپل کمک می‌کند تا نشان دهد که تعداد آیفون‌های خریداری شده توسط افراد هنوز هم رشد قابل توجهی دارد و از طرف دیگر سرمایه گذاران هم می‌توانند از تعداد مشترکینی که از سرویس‌های اپل استفاده می‌کنند آگاهی دقیقی داشته باشند. در حقیقت اپل با اعلام تعداد آیفون‌های فعال قصد دارد تا نگرش سرمایه گذارانی را که تنها به میزان فروش سه‌ماهه توجه دارند، تغییر داده و توجه آن‌ها را به میزان آیفون‌های فعال نیز جلب کند.

آیفون ۸ و‌ آیفون ۸ پلاس

آیفون ۸ و‌ آیفون ۸ پلاس

در بخش دیگری از این تماس تلفنی، تیم کوک، مدیرعامل اپل اظهار داشته که این شرکت تلاش کرده تا گوشی‌های آیفون را با توجه به ارز محلی در چین و دیگر کشورها قیمت گذاری کند، نه اینکه صرفاً قیمت دلاری آن‌ها را در نظر بگیرد. اتخاذ این استراتژی برای قیمت گذاری گوشی‌های آیفون می‌تواند باعث کاهش قیمت این محصولات در کشورهای دیگر شده و به فروش آن‌ها کمک کند.

با اینکه تغییرات قیمت گذاری در آیفون‌های نسل جدید، در ایالات متحده چندان چشمگیر نیستند، اما وقتی تغییرات ارزش ارزها در مقابل دلار را در نظر بگیریم، کاربران کشورهایی مانند چین، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌ای بسیار بیشتر نسبت به آیفون‌های نسل قبل شوند. از همین رو اپل قصد دارد تا با خنثی کردن بخشی از تبعات ناشی از اختلاف ارزش ارزها در برابر دلار، میزان فروش آیفون را همچنان رو به رشد نگه دارد.

به نظر می رسد که اپل در آستانه فروش ۱ میلیارد دستگاه آیفون قرار دارد و احتمالا همزمان با ارایه آیفون های ۲۰۱۹ به این عدد برسد. نظر شما چیست؟ فکر می کنید این رکورد توسط شرکت دیگری شکسته شود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.