امروز ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶ ب.ظ

انفجار فروش گوشی های هواوی در سال ۲۰۱۸ ؛ اپل و سامسونگ در سراشیبی سقوط!

فروش گوشی های هواوی در سال ۲۰۱۸ با رشد چشمگیری همراه بوده است.

به گزارش جمهوریت ;

فروش گوشی های هواوی در سال ۲۰۱۸ با رشد چشمگیری همراه بوده است. این درحالیست که اپل و سامسونگ٬ هر دو سیر نزولی را در فروش طی می‌کنند و در سراشیبی سقوط قرار گرفته‌اند.

سال گذشته٬ سال بسیار سختی برای دنیای گوشی‌های هوشمند بود٬ اما در این بین هواوی و شیائومی در برخی اوقات از سال٬ با یکدیگر در حال رقابت و کشمکش بوده‌اند. در واقع٬ بر اساس اطلاعات یافت شده از ٬IDC فروش کل گوشی‌ها با کاهش ۴٫۱ درصدی همراه بود که همین میزان٬ بدترین سال فروش برای گوشی‌های هوشمند را به وجود آورد. به طور کلی ۱٫۴۰۴ میلیارد دیوایس در سال ۲۰۱۸ به فروش رفت.

بار دیگر٬ سامسونگ با فروش ۲۹۲٫۳ میلیونی و کسب ۲۰٫۸ درصد کل بازار٬ جایگاه نخست بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تلفن های همراه را از ان خود کرد. گرچه این آمار در مقایسه با فروش ۳۱۷٫۷ میلیون دستگاهی آن‌ها در سال ٬۲۰۱۷ برس کاهش فروش ۸ درصدی محصولات سامسونگ دلالت می‌کند. سهم این شرکت در بازار جهانی موبایل نیز ۰٫۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

اپل با تنها ۸۰ میلیون فروش کمتر نسبت به سامسونگ و فروش کل ۲۰۸٫۸ میلیون دستگاهی٬ در رده‌ی دوم قرار دارد. این درحالیست که سال ۲۰۱۷ اپل ۳ درصد بیشتر٬ ۲۱۵٫۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسانده بود. به طور کلی سهم آن‌ها از بازار تلفن‌های همراه ۰٫۲ درصد کاهش پیدا کرده و حالا آن‌ها صاحب ۱۴٫۹ درصد کل این بازار هستند.

فروش گوشی های هواوی در سال ۲۰۱۸

و اما برنده‌ی سال ۲۰۱۸ بازار شرکتی نیست جز هواوی. جدا از چالش‌های سیاسی که اخیرا این شرکت چینی تجربه کرده٬ هواوی موفق شد برای نخستین بار در یک سال٬ از مرز فروش ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند گذر کند. فروش گوشی های هواوی به طور کلی در سال گذشته ۲۰۶ میلیون دستگاه بوده که با افزایش ۵۲ میلیونی نسبت به سال ٬۲۰۱۷ آن‌ها حالا صاحب ۱۴٫۷ درصد کل بازار گوشی‌های هوشمند هستند.

فروش گوشی های هواوی در سال 2018

همانطور که پیشتر گفتیم٬ دو شرکت چینی هواوی و شیائومی در برخی از ماه‌های سال با یکدیگر رقابت شدیدی داشتند. اما سرانجام برنده‌ی این رقابت هواوی بود تا شیائومی تا انتهای سال ۱۲۲٫۶ میلیون دستگاه گوشی هوشمند بفروشد. فروش کل گوشی‌های این شرکت نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی ۳۰ میلیون دستگاه بوده است. اما رده‌ی پنجم فروش کل گوشی‌ها در حالی به شرکت اوپو می‌رسد که آن‌ها با افزایش ۱٫۳ درصدی٬ جمعا ۱۱۳٫۱ میلیون دستگاه گوشی را در سال گذشته فروخته‌اند.

با نگاهی به اطلاعات منتشر شده‌ی مربوط به ماه اکتبر تا دسامبر٬ سامسونگ بار دیگر با فروش ۷۰٫۴ میلیون دستگاهی٬ رتبه‌ی نخست این سه ماهه‌ی پایانی سال را از ان خود کرده است؛ با این حال اپل و هواوی با اختلافی کم در تعقیبش بوده‌اند. هواوی با ۶۰٫۵ میلیون دستگاه٬ افزایش ۴۴ درصدی را تجربه کرده است٬ در حالی که اپل با فروش ۶۸٫۴ میلیون دستگاه٬ همچنان سیر نزولی را طی می‌کند. اپل کاهش ۱۱٫۵ درصدی یا به عبارتی فروش ۸٫۹ میلیون دستگاه کمتر را تجربه کرده است.

فروش گوشی های هواوی در سال 2018

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.