اپل دسترسی نرم افزار داخلی فیس بوک iOS را مسدود کرد

به تصویر اصلی مطلب نگاه کنید، گویی زاکربرگ می گوید “آقا خب چرا؟” و تیم کوک می گوید “تا آدم شوی!” البته که این تصویر ویرایش شده است و برای درگیری جدید فیس بوک و اپل یک نماد جالب است.

به گزارش جمهوریت ;

به تصویر اصلی مطلب نگاه کنید، گویی زاکربرگ می گوید “آقا خب چرا؟” و تیم کوک می گوید “تا آدم شوی!” البته که این تصویر ویرایش شده است و برای درگیری جدید فیس بوک و اپل یک نماد جالب است. به تازگی اپل دسترسی نرم افزار داخلی فیس بوک iOS را مسدود کرد و در ادامه با هم درباره آن صحبت خواهیم کرد.

اپل گواهینامه ای که اجازه می داد فیس بوک اپلیکیشن تحقیقاتی خود را از طریق Enterprise Certificate Program توزیع کند، لغو کرده است.

فیس بوک

فیس بوک

روز گذشته فاش شد این اپلیکیشن تحقیقاتی در ازای پرداخت مبلغی اطلاعات کاربران را جمع آوری کرده است. به هرحال با این اقدام اپل، اپلیکیشن فیس بوک به طور کامل ممنوع می شود. فیس بوک اعلام کرده بود نسخه iOS این اپلیکیشن را از برنامه خود حذف می کند اما به نظر می رسد اپل زودتر از فیس بوک اقدام به حذف کرده است.

همچنین به نوشته وب سایت «ورج» ممنوعیت اپل شامل تمام اپلیکیشن های منتشر شده (نسخه بتا) iOS اینستاگرام و واتس اپ نیز می شود.

این مسئله برای فیس بوک بسیار مهم است. در حالی که اپل ابزار دیگری را که شرکت می تواند برای نصب برنامه ها در داخل استفاده کند، ارائه می دهد، برنامه شرکت اپل (Enterprise Certificate Program) راه حل اصلی است که به طور گسترده ای برای پخش برنامه های داخلی و خدمات به کار گرفته می شود. در یک ایمیل، یک سخنگوی فیس بوک گفت: “می توانم تأیید کنم که این بر برنامه های داخلی ما تاثیر می گذارد.”

نظر شما چیست؟ به نظر می رسد که باید بیشتر نگران فیس بوک بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.