امروز ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱ ق.ظ

آزمونی برای امام جمعه کرج و مدعیان ولایتمداری

به گزارش جمهوریت ؛ جمعه گذشته بود که امام جمعه کرج در سخنانی عجیب کار افراطیون را جایز اعلام و وقت یک هفته ای را برای تغییر سخنران راهپیمایی روز ۲۲ بهمن شهر کرج تعیین کرد و گفت: “گویا انتخاب سخنران روز ۲۲ بهمن در کرج از طرف مرکز بوده است، عده ای به این انتخاب اعتراض دارند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب امروز در دیدار همافران ارتش ، در توصیه‌ای درباره‌ی راه‌پیمایی ۲۲ بهمن گفت: « ممکن است کسانی به هر دلیل و منطق و مبنایی، از فلان مسئول یا فلان آقا خوششان نیاید اما نباید با شعار دادن بر ضد او، راه‌پیمایی را به مظهر اختلاف و درگیری تبدیل کنند، چراکه این حرکت پُرشور ملی باید همچنان باعظمت و وحدت ادامه یابد».

به گزارش جمهوریت ؛ جمعه گذشته بود که امام جمعه کرج در سخنانی عجیب کار افراطیون را جایز اعلام و وقت یک هفته ای را برای تغییر سخنران راهپیمایی روز ۲۲ بهمن شهر کرج تعیین کرد و گفت: “گویا انتخاب سخنران روز ۲۲ بهمن در کرج از طرف مرکز بوده است، عده ای به این انتخاب اعتراض دارند. هفته آینده راجع به این موضوع بحث می کنیم که وظیفه ما چه خواهد بود. یک هفته ای به دوستان وقت می دهیم ببینیم تدبیری می اندیشند یا خیر.”

دفتر رئیس مجلس هم در واکنش به این تحرکات اعلام کرد: رئیس مجلس براساس اصرار جناب آقای لطفی قائم مقام محترم آیت الله جنتی در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سخنرانی روز ۲۲ بهمن را پذیرفتند و تصور این بود که با آقای امام جمعه هماهنگی شده است. دکتر علی لاریجانی وقتی مطالب ایشان را شنیدند سخنرانی خود را لغو کردند و گفتند: مسئله در حدی نیست که ایشان به شورای هماهنگی مرکز اولتیماتوم یک هفته ای بدهند. امروز کشور به وحدت نیاز دارد و مخصوصاً راهپیمایی ۲۲ بهمن بایستی مظهر وفاق در کشور باشد و آقای امام جمعه خودشان سخنرانی نمایند یا هر کسی که مطلوبشان هست، دعوت نمایند.

در واکنش به این اقدام امام جمعه کرج ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  نیز در نامه ای اقدام افراطیون در کرج را ناشایست خواند و تاکید کرد : « دعوت مستدل، منطقی و مصرانه از رئیس فرهیخته مجلس شورای اسلامی برای سخنرانی در جشن بزرگ مردمی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی (( به لحاظ شخصیت گرانسنگ حقیقی و حقوقی با سابقه درخشان بیش از ده سال ریاست رسانه ملی در کوران حوادث و مسایل سیاسی کشور توام با قدر شناسی فراموش نشدنی مقام معظم رهبری مدظله العالی با حضور مایه مباهات و بازدید چندین ساعته معظم له از بخشهای صدا و سیما عهده دار بودن رسالت خطیر نمایندگی مقام معظم رهبری مدظله العالی در شورای عالی امنیت ملی سه دوره متوالی نمایندگی مردم شریف و متدین خاستگاه انقلاب اسلامی در مجلس شورای اسلامی و ریاست خانه ملت)) هم مصداق احسن و به طریق اولی بخشی از عمل به وظیفه قانونی مذکور بوده است» .

حال با بیان صریح رهبری معظم ، انتظار می رود امام جمعه کرج و معدود مدعیان حزب اللهی بودن در کرج که با امضای طومار خواستار لغو سخنرانی رئیس مجلس شدند و بعد از لغو سخنرانی علی لاریجانی هم از اقدام خود اظهار خوشحالی و رضایت کردند ، ضمن اذعان صریح به اشتباه بودن رفتارشان ، از رئیس مجلس و مردم عذرخواهی کنند.

برای روشن شدن موضع این افراد در قبال فرمایش امروز رهبری باید منتظر ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.