جدول دور حذفی جام‌جهانی روسیه + عکس

با اتمام مرحله گروهی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ۱۶ تیم صعود کننده به دور حذفی این رقابت‌ها مشخص شد که تیم انگلیس راه آسان‌تری نسبت به مدعیان دیگر جام‌جهانی برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها دارد.با اتمام مرحله گروهی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ۱۶ تیم صعود کننده به دور حذفی این رقابت‌ها مشخص شد که تیم انگلیس راه آسان‌تری نسبت به مدعیان دیگر جام‌جهانی برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها دارد.

مرحله گروهی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه دیشب (پنجشنبه) با برگزاری دو دیدار از گروه G به اتمام رسید. پس از برگزاری بازی‌های گروهی،‌ ۱۶ تیم اروگوئه، روسیه، اسپانیا، پرتغال، فرانسه، دانمارک، کرواسی،‌آرژانتین، برزیل، سوئیس، سوئد، مکزیک، بلژیک، انگلیس، کلمبیا و ژاپن به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام‌جهانی صعود کردند. به این ترتیب برنامه مرحله حذفی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه به شرح زیر است:

فرانسه – آرژانتین، شنبه ۹ تیر، ساعت ۱۸:۳۰

اروگوئه – پرتغال، شنبه ۹ تیر، ساعت ۲۲:۳۰

اسپانیا – روسیه، یکشنبه ۱۰ تیر، ساعت ۱۸:۳۰

کرواسی – دانمارک، یکشنبه ۱۰ تیر، ساعت ۲۲:۳۰

برزیل – مکزیک، دوشنبه ۱۱ تیر، ساعت ۱۸:۳۰

بلژیک – ژاپن، دوشنبه ۱۱ تیر، ساعت ۲۲:۳۰

سوئد – سوئیس، سه‌شنبه ۱۲ تیر، ساعت ۱۸:۳۰

کلمبیا – انگلیس، سه شنبه ۱۲ تیر، ساعت ۲۲:۳۰

با توجه به جدول حذفی رقابت‌های جام‌جهانی، سمت بالای جدول برای تیم‌های مدعی قهرمانی در جام‌جهانی بر وفق مرادتر است. خصوصا برای انگلیس که تا مرحله نیمه ‌نهایی با مدعیان جام بازی ندارد و تنها در مرحله نیمه‌نهایی ممکن است به مصاف اسپانیا برود. اسپانیا هم در مرحله یک هشتم نهایی، آسان‌ترین قرعه را دارد و باید به مصاف روسیه برود. البته درصورت صعود اسپانیا به مرحله یک چهارم نهایی، این تیم احتمالا باید به مصاف کرواسی برود که یکی از آماده‌ترین تیم‌های جام جهانی ۲۰۱۸  است.

اما در سمت پایین جدول حذفی رقابت‌های جام‌جهانی، تیم‌های مدعی زیادی مانند پرتغال، فرانسه، آرژانتین، برزیل و بلژیک حضور دارند. بدین ترتیب بازی‌های جذاب‌تری در این سمت جدول می‌توان شاهد بود. جدول بازی‌ها در این سمت به شکلی است که شاید بلژیک از صدرنشینی در گروه G رقابت‌های جام‌جهانی و شکست دادن انگلیس پشیمان شود. دلیل این اتفاق، رویارویی احتمالی این دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی است. بلژیک در صورتی که به عنوان تیم‌ دوم صعود می‌کرد راه آسان‌تری پیش رو داشت و باید ابتدا به مصاف کلمبیا می‌رفت و در صورت پیروزی مقابل این تیم، در مرحله یک چهارم نهایی با برنده دیدار سوئد و سوئیس دیدار می‌کرد.

با تمامی این اوصاف، می‌توان پیش‌بینی کرد که از سمت بالای جدول مرحله حذفی جام‌جهانی تیم‌های اسپانیا و انگلیس به مرحله نیمه‌نهایی برسند. البته ممکن است کرواسی نمایش بی‌نقصش در مرحله گروهی  را در این مرحله هم ادامه دهد و با پیروزی مقابل اسپانیا در مرحله یک چهارم نهایی، ضمن ایجاد دومین شگفتی جام‌جهانی، به مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها برسد.

با این که یک سمت جدول تا حد زیادی قابل پیش‌بینی است اما سمت دیگر آن با حضور پنج تیم مدعی قهرمانی در جام‌جهانی اصلا قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توان راجع به آن نظر داد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.