نفت کثیف کالیفرنیا گران شد

نفت کثیف کالیفرنیا که پیش از این مورد توجه نبود، در بحبوحه کمبود عرضه نفت حاوی سولفور بالا در سطح بین‌المللی، اکنون با نرخ بسیار بالاتری فروخته می‌شود.

به گزارش جمهوریت ;

نفت کثیف کالیفرنیا که پیش از این مورد توجه نبود، در بحبوحه کمبود عرضه نفت حاوی سولفور بالا در سطح بین‌المللی، اکنون با نرخ بسیار بالاتری فروخته می‌شود.

به گزارش ایسنا، پالایشگاه‌های ایالت طلایی مجبور شده‌اند بیشتر نفت مورد نیاز خود را وارد کنند زیرا تولید این ایالت تقلیل پیدا کرده است. اگرچه تولید نفت وست تگزاس منطقه پرمیان باسین رشد روزافزونی پیدا کرده است اما محدودیت گزینه‌های انتقال مانع از این شده که نفت آن با قیمت ارزان به کالیفرنیا برسد.

میانگین قیمت نفت میدوی-سان ست اخیراً ۶۰.۵۴ دلار در هر بشکه بود که حدود ۵ دلار بالاتر از شاخص قیمت وست تگزاس اینترمدیت بود. بیش از ۲۲ میلیون بشکه از این نفت که سنگین‌تر از نفت مایای مکزیک یا وسترن کانادین سلکت است در سال ۲۰۱۷ در منطقه سان خوزه والی تولید شد.

جان اوئرز، نایب رئیس شرکت مشاوره انرژی ” ترنر میسون” در این باره به بلومبرگ گفت: گرانی قیمت این نفت سنگین، نتیجه محدود شدن عرضه در بازار به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا، محدودیت اجباری تولید در کانادا و کاهش تولید گریدهای نفتی سنگین و ترش از سوی اعضای اوپک نظیر عربستان سعودی است.

وی در ادامه افزود: عوامل داخلی نیز بی تأثیر نبوده‌اند زیرا پالایشگاه‌های کالیفرنیا فاقد خط لوله یا انتقال ریلی به سایر نقاط کشور هستند. به این ترتیب دسترسی به گریدهای نفتی سبک که در منطقه بیکن یا پرمیان باسین تولید می‌شود برای پالایشگاه‌های کالیفرنیا مانند پالایشگاه‌هایی که در منطقه گلف کاست هستند دشوارتر است.

برخلاف آمریکا به صورت کلی، وابستگی کالیفرنیا به واردات نفت خارجی از دهه ۱۹۸۰ با افت کاهش تولید این ایالت و آلاسکا، همواره رو به افزایش بوده است. بدون تولید مازاد، میزان چندانی از نفت کالیفرنیا به بازارهای خارجی راه پیدا نمی‌کند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.