امروز ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن پای میز محاکمه به اتهام جاسوسی برای رژیم صهیونیستی

دادگاه کیفری بدوی ویژه در صنعا پایتخت یمن فرایند محاکمه تعدادی از متهمان در پرونده خیانت بزرگ و جاسوسی برای دشمن اسرائیلی را آغاز کرد.

به گزارش جمهوریت ;

دادگاه کیفری بدوی ویژه در صنعا پایتخت یمن فرایند محاکمه تعدادی از متهمان در پرونده خیانت بزرگ و جاسوسی برای دشمن اسرائیلی را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، در جلسه‌ای که به ریاست قاضی عبده اسماعیل حسن راجح، رئیس دادگاه و با حضور قاضی عبدالله الکمیم، معاون دادستان تشکیل شد، دادستان کل مکلف شد متهمان پرونده را به حضور در دادگاه فرابخواند.

بر اساس گزارش شبکه خبری المنار، دادستان دیوان کیفری پیشتر خالد حسین محمد الیمانی ۵۹ ساله، عبد ربه منصور هادی ۷۱ ساله و معین عبدالملک سعید ۴۱ ساله را به خیانت بزرگ و جاسوسی برای دشمن اسرائیلی متهم کرده بود.

در لیست اتهام مطرح شده، نفر اول یعنی الیمانی به خیانت در پست وزیر خارجه یمن، همکاری با موجودیتی خارجی که در جنگ با یمن است یعنی اسرائیل، دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم در کنفرانس ورشو و حضوری دوستانه در کنار او در برابر چشم رسانه‌ها با هدف به رسمیت شناختن این رژیم و نیز انجام اقداماتی از جمله حضور در کنار وزرای خارجه اعضای ائتلاف عربی در ورشو که به استقلال و تمامیت ارضی یمن آسیب می‌زند، متهم شد.

همچنین دادستان دیوان کیفری نفر دوم (هادی) و سوم (عبدالملک سعید) این پرونده را به مشارکت در تخلفات نفر اول (الیمانی) با تشویق وی و نیز کمک به وی در جاسوسی برای دشمن متهم کرد.

در این لیست اتهام آمده است، نفر دوم و سوم پرونده به الیمانی دستور دادند در کنفرانس ورشو حضور یافته و جرائم و خیانت بزرگ را بر خلاف خواست یمنی‌ها و اصول و باورهای آنها مرتکب شود.

الیمانی این جرائم را بر اساس توافق، تشویق و حمایت عبد ربه منصور هادی و معین عبدالملک سعید به دنبال سوء استفاده از پست ریاست جمهوری از سوی متهم ردیف اول و خیانت در پست نخست وزیری از طرف متهم ردیف دوم انجام داد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.