چگونگی خرید و فروش آریو سایپا در سایت دیوار

آریو ابتدا در ذهن چینی‌ها چراغش روشن شده بود، آن هم از شرکت زوتی که چند سالی می‌شود نامش در زمینه طراحی و ساخت خودروهای بادوام بر سر زبان‌ها افتاده است.

به گزارش جمهوریت ;

آریو ابتدا در ذهن چینی‌ها چراغش روشن شده بود، آن هم از شرکت زوتی که چند سالی می‌شود نامش در زمینه طراحی و ساخت خودروهای بادوام بر سر زبان‌ها افتاده است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام وب‌سایت دیوار، در ابتدا، زوتی z۳۰۰ به ایران آمد، اما موجودی آن شاید به تعداد انگشتان دو دست هم نمی‌رسید. سایپا اما ایده را در هوا زد و خط تولید و مونتاژش برای این زیبای چینی فعال شد. در بدو امر، آریو سایپا را در تاکسی‌های هواپیمایی می‌دیدیم اما این شرکت ایرانی با برنامه دراز مدتش اریو اتومات و دنده‌ای را گسترش داد؛ به گونه‌ای که حالا در سایت دیوار آریو یا همان اس ۳۰۰ در آگهی‌های زیادی برای فروش به چشم می‌خورند. بیایید کمی در آریو سایپا بنشینیم، یک گشتی بزنیم و ببینیم واقعاً به آن با کیفیتی که می‌گویند، هست؟

پیش از بازکردن درها، بگذارید روراست باشیم؛ آریو اس ۳۰۰ اصالتاً چینی است اما باید باز هم کمی به عقب برگردیم. چینی‌ها برای طراحی زوتی z۳۰۰ نیم نگاهی داشتند به رقیب قدیمی خود؛ تویوتا آلیون ژاپنی.

آریوی ما هم بیشتر از اینکه ظاهری چینی داشته باشد ژاپنی است، آن هم تولید شده از برند تویوتا که برای تصاحب ماشین‌هایش باید چند صد میلیون تومان خرح کرد. اما آریو سایپا داستان متفاوتی دارد، یعنی طراحی، پلتفرم، شاسی و بدنه‌اش نمونه‌ای اقتباسی است از تویوتا آلیون. حالا بفرمائید داخل و به اتاق مجلل و جادار آریو سایپا یا همان S۳۰۰ وارد شوید. همانطور که نمای بیرونی اس ۳۰۰ سایپا یکدست و زیبا جلوه می‌کند، در کابین آن هم همه چیز هماهنگ‌شده و تحت کنترل است. مثلاً داشبورد این خودرو طوری شلوغ نیست که سرنشینان در آن احساس گمراهی کنند. همچنین کیفیت مونتاژ در سطح ایده‌آلی گزارش می‌شود.

همانند اکثر محصولات نیمه لوکس سایپا، آریو نیز در دو نسخه دنده اتومات و دستی به بازار عرضه شد. موتور ۱.۵ لیتری دارای جعبه دنده دستی و موتور ۱.۶ لیتری دارای جعبه دنده اتوماتیک است.

و حالا بگذارید کمی از آپشن‌های آریو سایپا بگوییم. ترمز چهار چرخ دیسکی مجهز به سیستم ضد قفل ای بی اس، کامپیوتر سفری، شیشه‌ها و آینه‌های برقی، گیربکس اتوماتیک تیپ ترونیک، سنسور دنده عقب، صندلی‌های چرمی، چراغ‌های جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع و مه‌شکن جلو و عقب چند نمونه برجسته از این امکانات و تجهیزات رفاهی است. البته نمونه فول آریو سایپا هم در بازار موجود است که به سانروف، ایربگ‌های جانبی و پرده‌ای، جی پی اس، دوربین دنده عقب و … مجهز است.

در سایت دیوار خرید آریو سایپا در هر سه مدل اتومات، دستی و فول آپشن آگهی دارد. برای مثال در این سایت آریو مدل ۹۶ از نوع دنده اتومات با ۴۷ هزار کیلومتر کارکرد به قیمت ۸۶ میلیون تومان به فروش می‌رسد. در آگهی دیگری آریو سایپا دنده دستی صفر کیلوکتر به رنگ سفید رنگ ۸۴ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است. همچنین در یک مورد دنده اتوماتیک و فول آپشن این خودرو و بدون کارکرد ۹۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد. البته لازم به ذکر است در ابتدای ورود قیمت این اس ۳۰۰ دنده دستی ۵۰ میلیون تومان و قیمت اس ۳۰۰ دنده اتوماتیک ۵۷ میلیون تومان از سوی شرکت سایپا اعلام شده بود! همچنین مدل فول آپشن آریو سایپا ۳ الی ۴ میلیون تومان بیشتر خرج برمی‌داشت؛ اما امان از گرانی ناگهانی دلار که روی همه خودروهای داخلی و خارجی تأثیر گذاشت.

انتهای رپرتاژ خبری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.