امروز ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۷ ب.ظ

مجمع تشخیص برای بررسی لوایح «FATF» تجربه برجام را ببیند

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی درباره با بررسی FATF و وظیفه مجمع تشخیص مصلحت نظام در این رابطه گفت: ما در ابتدا باید به این توجه کنیم که رهبر معظم انقلاب خیلی صریح در رابطه با این مسئله  نظر خود را بیان کردند، ایشان هم در گذشته درباره اعتماد به این مجموعه‌ها گفتند و هم اخیرا با صراحت گفتند که اروپایی‌ها قابل اعتماد نیستند.

به گزارش جمهوریت ،

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس شورای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی درباره با بررسی FATF و وظیفه مجمع تشخیص مصلحت نظام در این رابطه گفت: ما در ابتدا باید به این توجه کنیم که رهبر معظم انقلاب خیلی صریح در رابطه با این مسئله  نظر خود را بیان کردند، ایشان هم در گذشته درباره اعتماد به این مجموعه‌ها گفتند و هم اخیرا با صراحت گفتند که اروپایی‌ها قابل اعتماد نیستند. نمی‌دانم حضرت آقا دیگر صریح‌تر از این چگونه باید سخن بگویند که آقایان توجه کنند.

رئیس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد:‌‌ در بیانیه گام دوم هم، رهبر معظم انقلاب خیلی مستدل و  با ذکر مبانی به این موضوع پرداختند و حقیقت این است که انتظار جامعه خصوصا جریانات انقلابی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که تجربه برجام را ببینند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: تجربه برجام برای چهل سال و یا صد سال پیش نیست، برای همین دو تا سه سال اخیر است. ما دیدیم که طرف مقابل این همه کارشکنی کرد و برجام چقدر به کشور ما لطمه زد، تا جایی که خود کسانی که برجام را امضا کردند و مسئولان داخلی گفتند که تقریبا هیچ چیزی گیر ما نیامده است. این عبارت «تقریبا هیچ» را که مخالفین دولت نگفتند، از اعضای خود دولت آن را بیان کردند و البته بعدا هم مشخص شد که تحقیقا هیچ چیز گیر ما نیامده است.

محمدیان در خاتمه اظهار داشت:‌ برجام جدیدترین تجربه برای ماست و اگر با وجود این تجربه، اعضای مجمع بخواهند در تصمیم‌گیری نسبت به منافع کشور کوتاهی کنند باید به درگاه خدا پاسخگو باشند، همچنین به مردم جامعه و جریانات انقلابی نیز باید بتوانند توجیه مناسبی را برای رأیی که خواهند داد داشته باشند. 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.