امروز ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱ ق.ظ

تحویل خودروهای پیش فروش شده تا ماه آینده به خریداران

دبیر انجمن خودروسازان ایران پیش بینی کرد تا یک ماه آینده با به کم شدن نقص قطعات، خودروهای پیش فروش شده به خریداران تحویل شود و قیمت ها کاهش یابد.دبیر انجمن خودروسازان ایران پیش بینی کرد تا یک ماه آینده با به کم شدن نقص قطعات، خودروهای پیش فروش شده به خریداران تحویل شود و قیمت ها کاهش یابد.

به گزارش جمهوریت؛ احمد نعمت بخش درباره تحویل خودروهای تولیدی دارای مشکل نقص فنی افزود: برخی قطعه سازان در تامین مواد اولیه قطعات تولیدی خود، به خارج وابسته اند که بخش زیادی از این قطعات یا مواد اولیه آنها در گمرک مانده بود.

به گفته وی، «دولت بتازگی اجازه ترخیص آنها را بدون پرداخت مابه ‌التفاوت صادر کرده است.»
نعمت بخش ادامه داد: با توجه به بخشنامه اخیر دولت شرکت ها به دنبال ترخیص قطعات یا مواد اولیه اند و امیدواریم تا یک ماه آینده نقص ها به حداقل برسد.

** دلایل آشفتگی های بازار خودرو
دبیر انجمن خودروسازان ایران اعلام کرد: پارسال در همسنجی با سال ۱۳۹۵ رشد ۱۵ درصدی تولید حاصل شد. این میزان در ۲ ماهه نخست امسال نیز نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۱ درصد افزایش یافت.
وی به نقش دلالان در گرانی خودرو اشاره کرد و گفت: بخش عمده ای از آشفتگی بازار به افرادی برمی‌گردد که خودرو زیادی خریده اند و هر روز در روزنامه آگهی فروش با قیمت های بالا را منتشر می کنند؛ بدین ترتیب قیمت ها را به طور روزانه و هفتگی افزایش می دهند.
نعمت بخش ورود دستگاه های نظارتی به این موضوع را خواستار شد و تاکید کرد باید همان طور که با اخلالگران ارز و سکه برخورد شد، انتشاردهندگان این آگاهی ها نیز شناسایی شوند.
به گزارش ایرنا، چندی پیش رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد: مقدمات ترخیص بخشی از قطعات مورد نیاز خودروسازان فراهم شده است که می توان با استفاده از آنها نزدیک به ۲۰ هزار دستگاه خودرو را تکمیل و روانه بازار کرد.
البته رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو نیز به ایرنا گفت: آنچه خودروسازان برای افزایش قیمت ها اعلام کرده اند از جمله کمبود قطعه، بهانه ای بیش نیست و آنها همانند سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲، خواب رشد یکباره قیمت ها را در سر می پرورانند.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.