عملکرد گالری‌ها در سال ۹۶ مکتوب شد

کتاب «پیش‌نگاه»، مشتمل بر آثار ۲۹ نگارخانه در سال ۹۶، روز پنجشنبه (۹ اسفند ماه) در گالری گلستان رونمایی می‌شود.

به گزارش جمهوریت ;

کتاب «پیش‌نگاه»، مشتمل بر آثار ۲۹ نگارخانه در سال ۹۶، روز پنجشنبه (۹ اسفند ماه) در گالری گلستان رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، مژگان قدوسی _ مدیر مسئول نشریه «پیش‌نگاه» _ درباره رونمایی از کتاب سال این نشریه گفت: «پیش‌نگاه» پنج سال است که منتشر می‌شود و هر ماه اطلاع‌رسانی برنامه گالری‌ها را به عهده دارد. هدف اصلی «پیش‌نگاه» اطلاع‌رسانی به مردم و جذب مخاطبان بیشتر در زمینه بازار هنر است.

قدوسی ادامه داد: تاکنون دو جلد کتاب «پیش‌نگاه» مشتمل بر آرشیو تخصصی هنرمندان در سال ۹۴ و ۹۵ منتشر شده و امسال نیز می‌خواهیم سومین «پیش‌نگاه» را رونمایی کنیم. در این کتاب نام بیش از یک‌هزار و صد هنرمند آمده و گفت‌وگویی با نادر سیحون (مدیر گالری سیحون) نیز با موضوع رویکرد گالری‌ها و گالری‌داری به همراه مقاله‌ای از مرداویج توکلی منتشر شده است

مدیر مسئول نشریه «پیش‌نگاه» یادآور شد: کتاب سال این نشریه تاریخ مدون و مستدلی است که در سال‌های بعد می‌تواند مأخذ پژوهشگران در حوزه آثار گالری‌ها و کارنامه گالری‌دارها و هنرهای تجسمی باشد.

او اعلام کرد که در برنامه رونمایی از کتاب «پیش‌نگاه»، امیر راد (رئیس انجمن نقاشان) و پریسا پهلوان (مدیر گالری ویستا) و لیلی گلستان (مدیر گالری گلستان) درباره رویکرد گالری‌ها در هنر معاصر سخنرانی می‌کنند.

در سومین کتاب «پیش‌نگاه» آثار این گالری‌ها در سال ۹۶ منتشر شده است: آب انبار، آتبین، آرته، آریا، اثر، افرند، الهه، ای جی، ایوان، دنا، دستان +۲، زیرزمین دستان، راه ابریشم، ژاله، ساربان، سایه، سیحون، شلمان، طراحان آزاد، گلستان، ماه، نگر، والی، ویستا، هور و هفت ثمر.

مراسم رونمایی از کتاب پیش نگاه روز پنج شنبه (۹ اسفند ماه) در گالری گلستان از ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار می‌شود و ورود برای عموم آزاد است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.