مهلت دریافت آثار هفتمین جشنوارۀ بین‌المللی شعر غدیر تمدید شد

مهلت دریافت آثار هفتمین جشنوارۀ بین المللی شعر غدیر تمدید شد.

به گزارش جمهوریت ;

مهلت دریافت آثار هفتمین جشنوارۀ بین المللی شعر غدیر تمدید شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از بنیاد بین‌المللی غدیر ظریف منش – رئیس هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر غدیر اظهار کرد: با توجه به درخواست‌های متعددی مردمی، شعرا و همچنین نظر اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره مبنی بر ضرورت تمدید مهلت دریافت آثار و استقبال خوب شاعران داخلی و خارجی از این جشنواره، زمان دریافت آثار هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر غدیر را تا اول اردیبهشت ماه سال ۹۸ تمدید کردیم.

وی گفت: به نظر می‌رسد این زمان مهلتی کافی برای دریافت آثار شاعران داخلی و خارجی باشد و لذا از همه شاعران داخلی و خارجی و محبان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در حوزه ادبیات و شعر دعوت می‌کنیم تا از فرصت فراهم شده استفاده مطلوب نمایند و به تولید آثاری ارزشمند و فاخر در موضوعات بسیار حیاطی و مهمی همچون غدیر و امیرمومنان (ع) بپردازند و با نگاهی متفاوت‌تر از گذشته و خلاقانه برای مولا و مقتدای خود قلم بزنند. انشا الله در ایام مبارک میلاد نور (از ولادت امام جواد (ع) تا ولادت امام علی (ع)) با برگزاری مراسم‌های شب شعر علوی در تمامی استان‌های کشور شاهد حضور انبوه شاعران عزیز و خوش خدمتی آنان به ساحت قدسی آن امام عزیز باشیم.

ظریف منش پیوند دادن عبرت‌های واقعۀ غدیر را با زمان حال و بیان آن را با زبان هنر شعر ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بی‌تردید تمامی گرفتاری‌ها و مشکلات موجود در جهان ناشی از عدم تمسک به سیرۀ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و عدم توجه و تمرکز به واقعۀ بسیار بسیار مهم غدیر است و تا زمانی که بشریّت توجه لازم را به پیام‌های نجات بخش پیامبر گرامی اسلام (ص) در واقعۀ غدیر نکند قطعاً مشکلاتش برطرف نخواهد شد.

وی گفت: از تمامی شاعران ارزشی و آئینی داخلی و خارجی می‌خواهیم تا با ابتکارات و هنرنمایی خود سهم بسزایی در تبیین و ترویج سیرۀ آل الله و بیداری و روشنگری بشریت ایفا کنند.

علاقمندان و شعرای کشور جهت کسب اطلاعات بیشترمی‌توانند به سایت بنیاد بین‌المللی غدیر به آدرس www.alghadirnew.ir مراجعه کنند.

همچنین می‌توانند آثار خود را با موضوعات؛ فضائل امیرالمؤمنین علیه السلام، حماسۀ غدیر، امامت و ولایت، غدیر و پاسداری از حریم اهل بیت علیهم السلام، غدیر و وحدت جهان اسلام و غدیر و نهج‌البلاغه را به آدرس پست الکترونیکی dobarehghadir۷@gmail.com – ارسال کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.