بورس هم‌پای ارز شد

قیمت سهم‌ها در بورس تهران نیز بار دیگر تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز قرار گرفت و یکی از عواملی بود که سبب شد شاخص کل با شتاب بیشتری رشد کند.

به گزارش جمهوریت ;

قیمت سهم‌ها در بورس تهران نیز بار دیگر تحت تاثیر نوسانات قیمت ارز قرار گرفت و یکی از عواملی بود که سبب شد شاخص کل با شتاب بیشتری رشد کند. ارزش معاملات بورس تهران امروز نسبت به روز گذشته مقداری رشد داشت و به ۹۰۰ میلیارد تومان نزدیک شد.

به گزارش ایسنا، از ابتدای سال جاری با افزایش قیمت ارزهای خارجی، قیمت سهم‌ها در بورس و فرا بورس ایران با افزایش مواجه شد و با گذشت از نیمه سال شاخص کل توانست بارها و بارها کانال‌شکنی کند.

اما با گذشت نیمه اول سال نوسانات قیمت ارز نسبتاً ثابت ماند و این عامل از عوامل محرک بازار سرمایه حذف شد. اما در هفته‌های اخیر نوساناتی در بازار ارز رخ داد که بسیاری از کارشناسان معتقدند انتظارات از آینده بازار ارز قیمت سهم‌ها را در بورس تهران با نوسان شدیدتری روبرو کند.

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۷۶۳ واحد رشد کرد و به رقم ۱۶۶ هزار و ۷۹۳ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۱۳۰ واحد افزایش رقم ۳۰ هزار و ۴۰۲ واحدی را تجربه کرد. شاخص آزاد شناور با ۱۲۹۲ واحد رشد عدد ۱۸۶ هزار و ۴۳۹ را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۵۸۷ و ۱۴۰۰ واحد افزایش یافتند.

در چند روز گذشته نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل‌گهر جزو نمادهای تأثیرگذار در معاملات بودند. امروز نیز این نمادها هر کدام به ترتیب ۲۶۱، ۱۴۰ و ۱۲۱ واحد تأثیر مثبت روی نوسانات شاخص‌های بازار سرمایه داشت. در کنار اینها بانک ملت نیز ۱۴۴ واحد در رشد شاخص‌ها نقش ایفا کرد.

در گروه فلزات اساسی قیمت‌ها از یک درصد تا سه درصد رشد کردند. اما اندک نمادهایی توانستند بیش از چهار درصد رشد کنند و تعدادی از سهم‌ها نیز تا سقف دو درصد کاهش قیمت داشتند.

در گروه محصولات شیمیایی تقریباً نیمی از سهم‌ها با کاهش قیمت مواجه شدند. در این گروه ۹۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴۱.۵ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

بیشترین ارزش معاملات بورس امروز به گروه فلزات اساسی با عدد بیش از ۸۳ میلیارد تومان اختصاص یافت و بعد از آن بانکی‌ها و خودرویی‌ها به ترتیب با ارزش معاملات ۷۱ و ۴۸ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

نفتی‌ها امروز با افت قیمت مواجه شدند و در مجموع ارزش معاملات ۱۹ میلیارد تومانی را ثبت کردند. همچنین در گروه کانه‌های فلزی بیشتر از نیمی از سهم‌ها از نیم درصد تا ۲.۵ درصد افزایش قیمت را شاهد بودند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۸۷۲ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از سه میلیارد سهم و اوراق مالی بود.

آیفکس هم ۱۹.۵ واحد رشد کرد و به رقم ۲۰۷۱ واحدی رسید. ارزش معاملات فرا بورس ایران رقم ۵۰۲ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات به عدد ۹۰۹ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.