امروز ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۳ ب.ظ
واکنش های داخلی و خارجی به استعفای ظریف

خبر استعفاء معمار برجام در صدر اخبار رویترز / تاکید حساب مجازی رییس جمهور بر عدم پذیرش استعفاء /خوشحالی حمیدرسایی/ ظریف علت استعفاء را اعلام کرد

اگرچه رییس دفتر رییس جمهور خبر قبول استعفاء ظریف را مطرح نکرده است اما فضای رسانه ای داخل و خارج مملو از واکنش ها با این استعفاء است.اگرچه رییس دفتر رییس جمهور خبر قبول استعفاء ظریف را مطرح نکرده است اما فضای رسانه ای داخل و خارج مملو از واکنش ها با این استعفاء است.

به گزارش جمهوریت ؛ «محمد جواد ظریف» ساعاتی پیش در صفحه اینستاگرام ، استعفای خود را از سمت وزارت امور خارجه اعلام کرد.

اگرچه رییس دفتر رییس جمهور خبر قبول استعفاء ظریف را مطرح نکرده است اما فضای رسانه ای داخل و خارج مملو از واکنش ها با این استعفاء است.

 

واکنش رییس جمهور در هاله ای از ابهام

صفحه اینستاگرام @hrouhani_peresident  ساعتی بعد از انتشار این خبر نوشت :

جواد ظریف تا امروز سربلند و استوار ایستاده است . همچنان هم برای مردم خواهد ایستاد. آقای دکتر روحانی قطعا برای ایران استعفاء ظریف را نخواهد پذیرفت.

در پی انتشار خبر استعفاء ظریف رسانه ها در گفت و گو با منابع آگاه از تایید و هماهنگی این استعفاء با حسن روحانی رییس جمهوری خبر داده بودند اما محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور در حساب توئیتر خود موضوع پدیرش استعفاء ظریف توسط رییس جمهور را تکذیب کرد.

عضو هیات رییسه مجلس :ظریف دومی ندارد

علیرضا رحیمی ، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و هر دو از اعضای فراکسیون امید نیز با انتقاد از این موضوع از استعفاء ابراز تاسف کرده و خواهان واکنش رییس جمهور شده اند.

جابری انصاری نیز شعری در وصف ظریف به اشتراک گذاشته است

رویترز :معمار برجام استعفا داد

خبرگزاری رویترز با تیتر معمار برجام استعفا داد این خبر را در صدر اخبار خود قرار داده است.

 

 

 

حمید رسایی : ظریف باید دادگاهی شود

حمید رسایی نیز نوشته است:

ظریف در صفحه رسمی اینستاگرام خود که تیک آبی دارد، خبر استعفایش را اعلام کرد. کسی که از دوره دبیرستان تا سالهای پایانی دولت دهم در آمریکا زندگی کرده، بعد از تحمیل توافقنامه های ننگین از جمله توافق برجام و در حالی که از تحمیل FATF، CFT و پالرمو ناامید شده است، همزمان با سفر محور مقاومت (بشار اسد) به ایران از سمت خود استعفا داد.

🔹 اکنون دستگاه قضایی باید ظریف را ممنوع الخروج و به نقش وی در تحمیل تحریم های جدید و همچنین حضور عناصر جاسوس در تیم وی رسیدگی کند.

 

سایت خبری انتخاب نیز با انتشار خبری مطرح کرده است که در تماس پیامکی با وزیر امورخارجه مبنی بر صحت و سقم استعفای وی ، ظریف در پیامک پاسخ داده است که بعد از انتشار عکس های دیدار امروز دیگر محمد جواد ظریف به عنوان وزیر امورخارجه در جهان اعتباری ندارد.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.