زندگینامه شخصیت‌های برجسته شیعه در قالب “گلشن ابرار” رونمایی شد

آیت‌الله سبحانی در مراسم رونمایی از مجموعه گلشن ابرار با بیان اینکه اسلام بر علمی تأکید دارد که موجب کمال و اخلاق بیشتر است، بیان کرد: علم در غرب موجب جهل و کشتار بیشتر انسان‌ها شده است.

به گزارش جمهوریت ;

آیت‌الله سبحانی در مراسم رونمایی از مجموعه گلشن ابرار با بیان اینکه اسلام بر علمی تأکید دارد که موجب کمال و اخلاق بیشتر است، بیان کرد: علم در غرب موجب جهل و کشتار بیشتر انسان‌ها شده است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله جعفر سبحانی، از مراجع تقلید، شامگاه گذشته(۶اسفند) در مراسم رونمایی از تازه‌های نشر گلشن ابرار وابسته به پژوهشکده باقرالعلوم (ع) در قم، بر مقام، جایگاه و اهمیت علم در اسلام تأکید کرد و گفت: علم در اسلام آن قدر اهمیت دارد که ۷۸۰ بار مشتقات آن در قرآن بیان شده است و خداوند تصریح کرده که باعث ترفیع درجه عالمان در قیامت خواهد شد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اسلام بر علمی تاکید دارد که موجب افزایش ایمان است تصریح کرد: دنیای غرب هم به دنبال علم است، ولی این علم سبب جهالت بیشتر بشر و وسیله‌ای برای عیش و نوش بیشتر او است، اما علم در اسلام برای بشر سودآور و افزایش دهنده ایمان است.

این مفسر قرآن با بیان اینکه کسانی که بمب اتم می‌سازند جهل بشر را افزایش داده‌اند، بیان کرد: علمی که باعث جهل و تخریب شود در اسلام مطرود است، زیرا باعث هدر شدن حرث و نسل (طبیعت و انسان) است، ولی اسلام بر علم در کنار ایمان و سعادت تاکید کرده است.

آیت‌الله سبحانی بر لزوم معرفی آموزه‌های ناب شیعه به ملت‌های دیگر تاکید کرد و گفت: باید شیعه را معرفی کنیم تا دیگران اسلام را دچار انحراف ندانند.

وی با تجلیل از مولفان آثار نشر گلشن ابرار بیان کرد: این آثار می‌توانند معرف شیعه باشند و اگر به عربی ترجمه شود، خیلی بهتر و سودمندتر خواهد بود؛ البته برخی علمای شیعه صاحب تالیف بوده‌اند، ولی از آثار آنان چیزی در دسترس نیست و اگر بتوانیم آثار آن‌ها را از طریق مطالبی که در کتب دیگران نقل شده تدوین کنیم کار ارزنده‌ای می‌شود.

وی تاکید کرد: درگذشته علمای شیعه آثار خوبی داشته‌اند که برخی از آن‌ها تنظیم و برخی نشده است و اگر این آثار تنظیم و به دنیا معرفی شود دیگر کسی نمی‌تواند شیعه را به نداشتن اصل و ریشه علمی متهم کند.

گفتنی است، در گلشن ابرار زندگینامه ۲۵۰ تن از شخصیت‌های برجسته شیعه اعم از زن و مرد در ۱۷ جلد تالیف شده است. زندگی نامه ۳۱۳ تن دیگر از شخصیت‌های برجسته شیعه نیز به نگارش درآمده است که از جلد ۱۸ تا ۳۲ به این مجموعه اضافه می شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.