امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۵۸ ق.ظ

فناوري هاي نو در نوروز نوآوری

بنابراين گزارش مراسم ششمین دوره اختتامیه «جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران» و رویداد «نوروز نوآوری»با محوریت متنوع سازی اکوسیستم استارتاپی و نوآوری کشور در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

به گزارش جمهوريت به نقل از روابط عمومي ستاد توسعه فناوري‌هاي حوزه اقتصاد ديجيتال و هوشمندسازي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، مراسم ششمین دوره اختتامیه «جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران»، سه شنبه (۱۴ اسفندماه ۱۳۹۷) همزمان با «رویداد نوروز نوآوری» برگزار مي‌شود.

بنابراين گزارش مراسم ششمین دوره اختتامیه «جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران» و رویداد «نوروز نوآوری»با محوریت متنوع سازی اکوسیستم استارتاپی و نوآوری کشور در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

اين گزارش مي‌افزايد، ششمین دوره جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران، برای سه طیف «بنگاه های صنعتی و خدماتی»، «شرکت های کوچک فناوری‌محور و دانش بنیان» و « شرکت های هلدینگ» طبق زمان بندی از پیش تعیین شده در سال ۹۷ برگزار گردید و در آخرین مرحله از این زمان بندی در تاریخ ۱۴ اسفند ماه سال جاری مراسم اختتامیه این دوره با حضور جمعی از مقامات، دانشگاهیان و فعالان و سیاستگزاران مدیریت فناوری و نوآوری، کسب و کارهای موفق فناور و نوآور، ارزیابان جایزه و نیز نمایندگان شرکت‌های برگزیده این دوره از جایزه برگزار خواهد شد.

در این مراسم که همزمان با اولین رویداد نوروز نوآوری و با محوریت موضوع متنوع سازی اکوسیستم استارتاپی و نوآوری کشور با راهبری ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، علاوه بر سخنرانی‌ مسئولان و مديران كشور از شرکت‌های برتر ششمین دوره جایزه تقدير خواهد شد. همچنين دو پنل مجزا با موضوع واکاوی و بررسی چالش‌های تنوع‌بخشی به اکوسیستم استارتاپی ایران و بررسی سیاست‌های نوآوری کشور، برگزار خواهد شد.

گفتني است جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران نخستين بار در اوایل دهه نود خورشیدی به همت جمعی از فعالان دانشگاهی و صنعتی جامعه مدیریت فناوری و نوآوری کشور در انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران با هدف ارائه یک مدل بلوغ برای ارتقاء قابلیت‌های فناورانه و نوآورانه سازمان‌ها طراحی شده است تا بتوان با درک و تحلیل نقاط قوت و نواحی قابل بهبود در زمینه مدیریت فناوری و نوآوری، گام‌هایی به‌سوی رقابت‌پذیری پایدار برداشته شود.

شايان ذكر است فرآیند جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران، همه ساله با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سایر نهادهای فعال در نظام ملی نوآوری کشور نظیر صندوق نوآوری و شکوفایی و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار می گردد.

گفتني است شرکت‌های حاضر در ميدان رقابت دريافت جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران بر اساس مدلی علمی و منطقی از پیش تعیین شده، مورد ارزیابی قرار گرفته و میزان بلوغ و سطح توانمندی‌های فناوری و نوآورانه آنها تعیین می گردد و در نهایت ضمن دریافت یکی از نشان های جایزه، گزارشی کامل نیز از تیم ارزیابی دریافت می‌نمیاند که زمینه‌ساز تعریف پروژه هایی به منظور ارتقاء سطح سازمان و توان رقابتی آن خواهد بود.

شايان ذكر است جایزه ملی مدیریت فناوری و نوآوری ایران با فراهم آوردن فرصت شناسایی و به اشتراک گذاری تجربیات موفق ملی در زمینه توسعه فناوری و یا تجاری سازی نوآوری‌ها، منجر به افزایش توان رقابت پذیری اقتصاد ملی از طریق تسهیل سرریز دانش و فناوری به بنگاه های مختلف در بخش ها متنوع اقتصادی کشور می‌شود و اثرگذاری آن نه تنها در سطح اقتصاد خرد کشور که در سطح کلان نیز مشهود می گردد./
پايان پيام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.