کمک ۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلاری عربستان، امارات و کویت به یمن در سال ۲۰۱۹

کویت و عربستان اعلام کردند که این دو کشور به طور کلی ۷۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ به یمن کمک خواهند کرد.

به گزارش جمهوریت ;

کویت و عربستان اعلام کردند که این دو کشور به طور کلی ۷۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ به یمن کمک خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، خالد جار الله، معاون وزیر خارجه کویت در جریان کنفرانس حامیان مالی بحران یمن که در ژنو آغاز به کار کرد، اعلام نمود که کشورش در سال ۲۰۱۹، ۲۵۰ میلیون دلار به یمن خواهد پرداخت.

وی افزود: پرداخت این مبلغ از طریق صندوق توسعه اقتصادی کویت و نهادها و سازمان‌های بین‌المللی و به منظور پاسخگویی به درخواست سازمان ملل برای فراهم کردن نیازهای انسانی ملت یمن صورت خواهد گرفت.

از سوی دیگر، عبدالله الربیعه، نماینده عربستان در کنفرانس حامیان مالی بحران یمن نیز اعلام کرد که ریاض ۵۰۰ میلیون دلار را برای حمایت مالی از طرح “پاسخ بشردوستانه به یمن” برای سال ۲۰۱۹ سازمان ملل اختصاص خواهد داد.

طبق این گزارش، امارات نیز متعهد شده است که مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار را به بحران یمن اختصاص دهد.

این درحالی است که عربستان و امارات با تجاوز به یمن به بهانه حمایت از دولت مستعفی یمن اصلی‌ترین عامل شکل‌گیری بحران این کشور هستند.

کنفرانس حامیان مالی بحران یمن در ژنو و تحت نظارت سازمان ملل، سوئد و سوئیس برگزار شد. همچنین آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نیز در این کنفرانس حضور داشت.

در همین راستا، سخنگوی برنامه جهانی غذا در جریان سخنرانی خود در این کنفرانس گفت که در حال حاضر ۲۲ میلیون یمنی معادل ۷۰ درصد از ملت یمن نیازمند کمک‌های غذایی هستند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.