پرورش سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ماهی و میگو در کشور

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در حال حاضر سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ماهی و میگو در کشور پرورش و استحصال می‌شود.

به گزارش جمهوریت ;

پرورش سالانه یک میلیون و 200 هزار تن ماهی و میگو در کشور

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در حال حاضر سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ماهی و میگو در کشور پرورش و استحصال می‌شود.

به گزارش ایلناو به نقل از سازمان شیلات کشور، نبی الله خون میرزایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران در حاشیه جشنواره طبخ آبزیان استان البرز که در ماهی سرای کرج برگزار شد، گفت: ۷۲۵ هزار تن از این تولیدات از طریق صید و مابقی با پرورش آبزی به دست می‌آید.

وی بیان داشت: طبق برنامه‌ریزی قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه میزان تولید و صید آبزیان کشور به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسد.

خون میرزایی گفت: روند تولیدات آبزی کشور مطابق با الگو و شاخص جهانی با سرعت خاصی پیش می‌رود.

وی ادامه داد: اکنون صید در منابع آب‌های ساحلی کشور با محدودیت‌هایی روبرو است که نمی‌توان بیش از آن از این منابع برداشت و مجوز صید صادر کرد.

رئیس سازمان شیلات کشور بیان داشت: مطالعه صید فراساحل از اقیانوس هند و خارج از محدوده ساحلی کشور که بیشتر فانوس ماهیان هستند، انجام شده است.

خون میرزایی افزود: عمده رویکرد افزایش تولیدات شیلاتی در آبزی‌پروری است که پرورش گونه‌های مختلف سردابی، گرمابی، میگو و… است.

رئیس سازمان شیلات کشور گفت: در پیوست حکمی که رئیس جمهوری به وزیر جهاد کشاورزی دادند تکالیفی مشخص کردند که ما اولویت‌های عمومی و به خصوص اولویت اختصاصی پیوست این حکم را مدنظر داریم و در جهت‌گیری تولید آن‌ها را عملی خواهیم کرد.

خون میرزایی بیان داشت: برای حمایت از آبزی پروری در عرصه فنی، اعتباری، تسهیلاتی و سهولت صادرات راهکارهای مناسبی داریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.