امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۹ ق.ظ

“لایحه جامع انتخابات” به انتخابات آینده مجلس می‌رسد؟

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، «حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره شخصیت وزیر امورخارجه اظهار داشت: آقای ظریف انسانی مومن، دیپلماتی توانا و صد درصد مورد اعتماد آقای رئیس‌جمهور است.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، «حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره شخصیت وزیر امورخارجه اظهار داشت: آقای ظریف انسانی مومن، دیپلماتی توانا و صد درصد مورد اعتماد آقای رئیس‌جمهور است. در جریان مذاکرات راجع به برجام شنیدید که مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده که مسئولیت آن با آقای دکتر ظریف بود با چه الفاظی اظهار نظر کردند؛ بنابراین وزیر امور خارجه سرمایه ملی برای کشور ما محسوب می شود.

وی درباره لایحه جامع انتخابات، افزود: با تقدیم این لایحه، طرح نمایندگان محترم مجلس در خصوص استانی شدن انتخابات در دستورکار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.دولت با استانی شدن انتخابات موافق است و به همین خاطر بر اساس تدبیر هیئت رئیسه مجلس قرار شد مجلس لایحه جامع انتخابات را توامان با طرح نمایندگان محترم مبنی بر استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد رسیدگی قرار دهد.

 

معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری درباره لایحه بودجه سال ۹۸ در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مجلس در حال رسیدگی به این لایحه است و دستورکار دیگری ندارد، پس از اینکه مجلس شورای اسلامی از رسیدگی به لایحه بودجه فراغت حاصل کرد، لایحه انتخابات و طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت توامان در دستورکار مجلس قرار خواهد گرفت.

وی افزایش زمان رسیدگی به صلاحیت‌ها، توجه به احزاب، در نظر گرفتن امتیازات برای بانوان، مشخص شدن مرز بین اجرا و نظارت، ایجاد وحدت رویه در برگزاری انتخابات مختلف قانونی در کشور را از مهمترین تغییرات در لایحه انتخابات عنوان کرد و گفت:  دولت در این لایحه عمدتاً بر حفظ حقوق نامزدها و آسیب‌شناسی انتخابات در سال‌های گذشته تاکید داشته است. زیرا این قانون گاهی گلایه هایی را به دنبال داشت و باعث ایجاد شقاق در کشور می‌شد و تدابیری در این لایحه اتخاذ شده تا شاهد چنین وضعیتی نباشیم.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با بیان اینکه تلاش دولت این است که این لایحه به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی برسد، اضافه کرد: پیش‌بینی من این است که اگر مجلس شورای اسلامی این لایحه را پس از لایحه بودجه در دستورکار صحن علنی قرار بدهد، به انتخابات سال آینده مجلس خواهد رسید.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.