امروز ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۳:۰۰ ب.ظ

استاندار لرستان مطرح کرد: استخراج مدیریت ناب اسلامی از سیره علوی

استاندار لرستان با تأکید بر نیاز جامعه امروز به سیره علوی، گفت: مدیریت ناب اسلامی را باید از سیره علوی استخراج کرد.

به گزارش جمهوریت ;

استاندار لرستان با تأکید بر نیاز جامعه امروز به سیره علوی، گفت: مدیریت ناب اسلامی را باید از سیره علوی استخراج کرد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سید موسی خادمی در دهمین همایش بین‌المللی «سیره علوی» که به میزبانی دانشگاه لرستان با رویکرد امام علی (ع) اقتصاد و جامعه برگزار شد، با تأکید بر نیاز جامعه امروز به سیره علوی، اظهار کرد: سیره علوی سیره راهگشای مشکلات است.

وی به ده سال برگزاری همایش سیره علوی اشاره کرد و افزود: این همایش دارای اثرات مطلوبی در شناخت سیره علوی بوده است.

خادمی با ذکر این مطلب که امام علی (ع) در طول چند سالی که حاکم بودند فرصت مهمی برای بشریت ایجاد کردند، ادامه داد: همایش سیره علوی در لرستان به ابتکار نماینده محترم ولی‌فقیه در استان آغاز به کار کرد و امروز به عرصه بین‌المللی رسیده است.

استاندار لرستان به تفاوت حکومت نبوی و علوی اشاره کرد و افزود: گستره و نوع حکومت نبوی با حکومت علوی تفاوت‌های فراوان دارد.

وی با ذکر این مطلب که جامعه‌ای که امام علی (ع) بر آن حکومت می‌کرد سال‌ها بعد از رحلت پیامبر (ص) بود، خاطرنشان کرد: در زمان حکومت امام علی (ع) ممالک زیادی به گسترده حکومت اسلامی افزوده شده بود.

خادمی با ذکر این مطلب که باید به دنبال عملی کردن نتایج همایش سیره علوی باشیم، یادآور شد: در سیره علوی می‌توان سیره مدیریت ناب اسلامی را استخراج کرد.

دکتر خسرو عزیزی رئیس دانشگاه لرستان در همایش ملی سیره علوی، اظهار کرد: سیره علوی برترین الگو برای رشد و تعالی انسان است.

به گفته وی، پیشنهاد برگزاری همایش‌های تخصصی در رابطه با امام علی (ع) توسط نماینده ولی‎فقیه در لرستان بوده است و دانشگاه لرستان افتخار دارد برای سومین بار میزبان این همایش باشد در مجموع ۳۲۰ مقاله به این همایش ارسال شد که ۱۷۰ مورد در قالب سخنرانی و پوستر از آنها پذیرش شده است. همچنین ۴۵ مقاله در ۵ پنل تخصصی با رویکرد اقتصادی و جامعه در همایش ارائه خواهد شد.

رئیس دانشگاه لرستان بیان کرد: در این همایش بنیاد بین‌المللی غدیر، آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه علمی کاربردی و … همکاری داشته‎اند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.