امروز ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۷ ق.ظ
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

چه کسانی شرایط عضویت در هیات مدیره بانک ها را دارند؟

موسوی لارگانی گفت: عضویت در هیات مدیره بانکها نیازی به داشتن سابقه صرفا بانکی ندارد.موسوی لارگانی گفت: عضویت در هیات مدیره بانکها نیازی به داشتن سابقه صرفا بانکی ندارد.

به گزارش جمهوریت؛سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عضویت در هیات مدیره بانکها نیازی به داشتن سابقه صرفا بانکی ندارد.
سید ناصر موسوی لارگانی گفت: اگر دو نفر ار اعضای هیات مدیره بانکها سابقه بانکی داشته باشند کافی است.
به گفته وی بر اساسس قانون دو نفر از اعضای هیات مدیره بانکها می توانند از خارج از سیستم بانکی معرفی و انتخاب شوند.
گفتنی است بر اساس قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور انتخاب مدیرعامل و هیأت‌ مدیره بانکها و مؤسسات مالی و اعتباري پس از صدور تأييد صلاحيت حرفه‌اي و وثاقت و امانت آنان از سوي بانک مرکزي امکان‌پذير است.
اين افراد بايد حداقل داراي ده سال سابقه در زمينه‌هاي مالي، بانكي و بازرگاني و دانشنامه كارشناسي مرتبط باشند. نحوه احراز شرايط اعتراض و رسيدگي به آن با پيشنهاد مشترك بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و وزارت امور اقتصادي و دارايي و تصويب شوراي پول و ‌اعتبار تعيين مي‌شود.
در چند روز گذشته برخی از رسانه ها با فرافکنی و عدم اطلاع از قانون اقدام قانونی مجمع عمومی بانک صادرات را زیر سوال بردند.
دوهفته قبل سهامداران بانک صادرات ارسلان فتحی پور را که سابقه دو دوره ( هفتم و هشتم) ریاست بر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد به عنوان عضو جدید هیات مدیره بانک انتخاب کردند.
ارسلان فتحی پور در دوره هفتم رييس كميته تحقيق و تفحص از بانك صادرات ايران و در دوره هشتم عضو هيات رييسه تحقيق و تفحص از بانك هاي كشور در دوره هفتم بوده است.

سهامداران بانک صادرات معتقدند: فتحی پور با توجه به سوابق موثر در حوزه قانون گذاری و نظارت و همچنین حوزه اجرایی می تواند نماینده ارزشمندی برای آنها بوده و با تجربه کافی روند توسعه این بانک را تسریع تر کند.مديرعامل و عضو هيات مديره هلدينگ ايران ترانسفو، مشاور عالي موسسه مالي و اعتباري كوثر، مشاور وزير اقتصاد، رييس كميسيون اقتصادي مجلس در دوره های هشتم و نهم، رييس كميته تحقيق و تفحص از بانك صادرات ايران در دوره هفتم، عضو هيات رييسه تحقيق و تفحص از بانك هاي كشور در دوره هشتم ونهم مجلس، عضو هیات رییسه کمیسون اقتصادی در مجلس هفتم٬عضو كميسيون جهاد اقتصادي در دوره هشتم مجلس عضو شوراي مشورتي امور تجارت وزارت صمت،عضو شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي، عضو فراكسيون سرمايه گذاري مجلس، عضو هيأت مديره شركت هواپيمايي آسمان، رئيس هيأت مديره هلدينگ آتيه دماوند (سهامي عام وابسته به بانك صنعت و معدن) بخش از سوابق ارسلان فتحی پور است.

وی ۱۲ سال سابقه در مجلس شورای اسلامی و بیش از ۱۵سال سابقه مدیریت اقتصادی وبازرگانی دارد این در حالی است که درقانون ده سال پیش بینی شده است که ۱۷سال آن هم اضافه است.

این در حال است که در قانون ده سال سابقه بانکی٬ مالی یا بازرگانی پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.