امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۵۷ ق.ظ

همه چیز درباره نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس از حسگر اثرانگشت اولتراسونیک تا دوربین دوگانه سلفی

بدون شک یکی از نقاط قوت گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس را می توان در نمایشگر آن‌ها داست.

به گزارش جمهوریت ;

بدون شک یکی از نقاط قوت گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس را می توان در نمایشگر آن‌ها داست. این موضوع درباره پرچمدارهای هرسال سامسونگ صادق است ولی امسال با توجه به پیشرفت در زمینه کاهش حاشیه نمایشگر، سوراخ نمایشگر و حسگر اثرانگشت اولتراسونیک یکپارچه با نمایشگر، توجه بیشتر به آن جلب شده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا همه چیز درباره نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس از حسگر اثرانگشت اولتراسونیک تا دوربین دوگانه سلفی را بررسی کنیم.

چهار روز پیش بود که در ترنجی مقایسه نمایشگر داینامیک اولد گلکسی اس ۱۰ پلاس با نمایشگر گلکسی نوت ۹ را داشتیم. آن جا نکته ای را دیدم که در این بررسی دیده نمی شود، به همین دلیل بد نیست که این مطلب را هم درباره پیشرفت نمایشگر داینامیک امولد گلکسی اس ۱۰ پلاس بخوانید:

مقایسه نمایشگر داینامیک اولد گلکسی اس ۱۰ پلاس با نمایشگر گلکسی نوت ۹

بسیار خوب، درباره نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس در سه بخش کلی سوراخ نمایشگر برای دوربین سلفی دوگانه، حسگر اثرانگشت اولتراسونیک و البته کیفیت بازتولید رنگ آن صحبت خواهیم کرد، با ترنجی همراه باشید.

۱- سوراخ نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس برای دوربین سلفی دوگانه

می دانیم که سامسونگ تصمیم گرفت تا به جای پیوستن به ناچ با ظاهری که می شناسیم، یک ناچ مخصوص خود طراحی کند و با این کار طراحی یکتای خود را ارایه کند، طراحی متفاوت با رقیب اصلی اش یعنی اپل و دیگر برندهایی که پشت سرش حرکت کرده اند. به این ترتیب به نظر شخص من، سوراخ نمایشگر هم یک ناچ است و تنها برترین آن نسبت به ناچ عریض آیفون را می توان در یکتاکردن طراحی پرچمدارهای سامسونگ دانست. مشخصا سامسونگ اصلا دوست ندارد که دوباره به دنباله رو بودن شناخته شود.

دوربین سلفی دوگانه گلکسی اس ۱۰ پلاس

دوربین سلفی دوگانه گلکسی اس ۱۰ پلاس

اما درباره دوربین دوگانه سلفی گلکسی اس ۱۰ پلاس صحبت کنیم. تقریبا همه در بررسی های خود گفته اند که یک دوربین عریض و یک دوربین عادی درون این سوراخ نمایشگر گلگسی اس ۱۰ پلاس قرار دارد. خب حقیقت این است که دوربین دوم فقط تشخیص عمق می دهد و کادرهای بسته ای که در رابط کاربری می بینید در حقیقت کراپ شده خروجی همان دوربین اصلی بوده و کادر باز زاویه دید کامل آن دوربین است.

۲- حسگر اثرانگشت اولتراسونیک یکپارچه با نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس

حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر اولتراسونیک گلکسی اس ۱۰ پلاس

حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر اولتراسونیک گلکسی اس ۱۰ پلاس

اما نکته مهم پیشرفت سامسونگ را می توان در حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر اولتراسونیک گلکسی اس ۱۰ پلاس دید. جایی که طبق ادعای کره ای ها، آن ها دو سال استفاده از حسگر اثرانگشت اپتیکال را کنار گذاشتند تا عملکرد بهتر روی حسگر اثرانگشت اولتراسونیک را داشته باشند.

حسگر اثرانگشت اپتیکال که دیگر رقبا ارایه می دهند یک تصویر ۲ بعدی از اثرانگشت شما می گیرد و شما را احرازهویت می کند اما حسگر اثرانگشت اولتراسونیک با امواجی که منتشر می کند، انگشت شما را به صورت ۳ بعدی اسکن می کند و حتی گردش خون را هم در بافت پوست تشخیص می دهد. به این ترتیب گول زدن این حسگر اثرانگشت بسیار سخت خواهد بود.

سرعت حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر اولتراسونیک گلکسی اس ۱۰ پلاس خیلی سریع تر از نمونه های اپتیکال نیست. در ویدیویی که در ادامه خواهید دید، در مقایسه با حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر اپتیکال وان پلاس ۶T می بینیم که کمی سریع تر است اما نکته ای وجود دارد! در نمونه اولتراسونیک نیاز نیست مدت زیادی انگشت روی صفحه بماند و به محض یک لمس کوتاه هم شناسایی انجام می شود اما حسگر اثرانگشت اپتیکال نیاز دارد که مدت بیشتری انگشت شما روی صفحه باقی بماند.

همچنین حسگر اثرانگشت اپتیکال نیازی به روشن بودن نمایشگر ندارد و در حالت خاموش هم اثرانگشت شما را شناسایی می کند. در نمونه های اپتیکال یا حداقل باید یک تپ کنید تا صفحه نمایشگر میشه روشن برای حسگر اثراگشت روشن شود یا نمایشگر دستگاه را روشن کنید.

حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر اولتراسونیک گلکسی اس ۱۰ پلاس با محافظ نمایشگر شیشه ای یا همان گلس ، سازگار نیست

حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر اولتراسونیک گلکسی اس ۱۰ پلاس می تواند انگشت خیس یا کثیف شما را بشناسد چون اساسا روش شناسایی آن با امواج است و انگشت را به صورت ۳ بعدی شناسایی می کند. حسگر اثرانگشت وان پلاس ۶T یا تمام نمونه های دیگر بازار که اپتیکال هستند، دست خیس یا کثیف را شناسایی نمی کند.

اما این به آن معنا نیست که حسگر اثرانگشت اولتراسونیک گلکسی اس ۱۰ پلاس یا اساسا این نوع حسگر اثرانگشت پاشنه آشیل ندارد. خبر بد این است که حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر اولتراسونیک گلکسی اس ۱۰ پلاس با محافظ نمایشگر شیشه ای یا همان گلس، سازگار نیست. شما باید از محافظه های پلاستیکی نمایشگر استفاده کنید که در مقابل ضربه از شیشه نمایشگر موبایل شما محافظت خاصی نمی کند و فقط در مقابل خراشیدگی ها یاور شما خواهد بود.

۳- کیفیت بازتولید رنگ پنل نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس

نمایشگر گلکسی اس ۱۰

نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس

جالب است که وقتی گلکسی اس ۱۰ پلاس را می خرید، رنگ های نمایشگر کمی مرده تر نسبت به پرچمدارهای قبلی سامسونگ به نظر می رسد. دلیل این امر این است که سامسونگ در تنظیمات نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس، بازتولید رنگ نمایشگر را روی حالت “طبیعی” یا “Natrual” قرار داده است. پیش از این در موبایل های سامسونگ اینجا حالت های متعددی داشت اما حالا دو حالت ساده “طبیعی” و “رنگارنگ” را می بینیم.

حداکثر روشنایی نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس در حالت خودکار تا ۱۲۰۰ نیت است

وقتی نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس را روی حالت Vivid قرار دهید، رنگ ها مثل معمول پرچمدارهای سامسونگ خواهد شد. حداکثر روشنایی پنل نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس که در مواقع لازم و زمانی که دستگاه روی حالت خودکار تنظیم روشنایی نمایشگر است، تا ۱۲۰۰ نیت بالا خواهد رفت که بی نظیر است.

به صورت کلی باید گفت اینکه حسگر اثرانگشت گلکسی اس ۱۰ پلاس از روی محافظ نمایشگر شیشه ای یا همان گلس کار نمی کند، یک نقطه ضعف بزرگ است و احتمالا باید شاهد گلس های دارای سوراخ در بخش حسگر اثرانگشت باشیم و این اصلا جالب نیست.

کیفیت نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس بدون شک می تواند در بالاترین رتبه های برترین های بازار قرار بگیرد و من تقریبا مطمئنم از نظر لذت بردن از نمایشگر برای تماشای محتوا اصلا از خرید خود پشیمان نخواهید شد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید نمایشگر گلکسی اس ۱۰ پلاس برای شما جذاب است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.