امروز ۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸ ق.ظ

انتقاد پاکستان از آمریکا به دلیل جانبداری از هند

سفیر پاکستان در آمریکا اعلام کرد: آمریکا حملات هوایی هند علیه کمپ گروه جیش محمد در پاکستان را محکوم نکرده است.

به گزارش جمهوریت ;

سفیر پاکستان در آمریکا اعلام کرد: آمریکا حملات هوایی هند علیه کمپ گروه جیش محمد در پاکستان را محکوم نکرده است. این موضع آمریکا به معنای تایید دهلی‌نو است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اسد مجید خان، نماینده پاکستان در واشنگتن اعلام کرد: این تایید اقدامات هند از سوی آمریکا آنها را تشویق به انجام اقدامات بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد، اسلام آباد علاقه‌مند است که دولت ترامپ نقش فعالتری در کاهش بحران میان هند و پاکستان بازی کند.

سفیر پاکستان در واشنگتن در واکنش به بیانیه مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا که در پی حمله هوایی هند به پایگاه گروه جیش محمد در پاکستان صادر کرد، گفت، از بیانیه پامپئو این گونه استنباط می‌شد که در حمایت از موضع هند است و این هندی‌ها را بیشتر تشویق می‌کند.

خان تاکید کرد، کشورش به نقش دیپلماتیک بیشتر آمریکا در کاهش تنش بین اسلام آباد و دهلی‌نو امید دارد.

او با اشاره به روابط واشنگتن با دو کشور گفت: شاید کشور دیگری وجود نداشته باشد که چنین نقشی را ایفا کند.

به گزارش بی. بی. سی، هند، پاکستان را به آزاد گذاشتن گروه جیش محمد در داخل هند و کشمیر متهم می‌کند؛ اتهامی که پاکستان آن را رد می‌کند.

هند و پاکستان هر دو ادعای مالکیت بر منطقه کشمیر را دارند؛ منطقه‌ای که اکثریت ساکنان آن مسلمانند. در حال حاضر هر کدام از دو کشور بخش‌هایی از کشمیر را تحت کنترل خود دارند.

روز سه شنبه، ارتش پاکستان اعلام کرد دو فروند جت هندی را که وارد کشمیر پاکستان شده بودند، سرنگون کرده و خلبانان آنها را هم اسیر کرده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.