توصیه آیت الله محمدی‌ری‌شهری درباره بیانیه گام دوم انقلاب

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: باید همه دستگاه‌ها و نهادها اعم از قوای سه گانه و همه بخش‌های مختلف نظام برای تحقق توصیه‌های موجود در بیانیه گام دوم انقلاب برنامه ریزی کنند به این صورت که در هر نهاد، جمعی مسئول و پیگیر تحقق و اجرای برنامه‌های مبتنی بر پیاده سازی این فرمایشات باشند.

به گزارش جمهوریت ;

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: باید همه دستگاه‌ها و نهادها اعم از قوای سه گانه و همه بخش‌های مختلف نظام برای تحقق توصیه‌های موجود در بیانیه گام دوم انقلاب برنامه ریزی کنند به این صورت که در هر نهاد، جمعی مسئول و پیگیر تحقق و اجرای برنامه‌های مبتنی بر پیاده سازی این فرمایشات باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، آیت الله محمدی ری شهری قبل از آغاز تفسیر دعای نهم صحیفه سجادیه در جمع فرماندهان و اعضای سپاه حضرت سیدالشهداء (ع)، استان تهران با اشاره به بیانیه مهم گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب، بیان کرد: این بیانیه دارای نکات ارزشمند و اهمیت فوق العاده‌ای است که در حقیقت، حاصل تجربیات مقام معظم رهبری در طول ۴۰ سال مدیریت در عالی‌ترین سطوح نظام اسلامی است که ایشان در این بیانیه به مهمترین دستاوردهای گام اول اشاره و توصیه‌های مهمی در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی دارند.

وی فزود: نخستین نکته‌ای که در تقویت بنیه معنوی جوان‌ها، در این بیانیه مورد تاکید قرار گرفته است، اخلاص است و باید همه خدمتگزاران با توجه به این توصیه، موجبات رضایت حضرت ولی عصر (عج) را فراهم آورند و زمینه ساز منتهی شدن انقلاب اسلامی به ظهور حضرت بقیه الله (عج) شوند.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث همچنین با اشاره به فرازی از دعای نهم صحیفه سجادیه گفت: امام سجاد (ع) در این فراز از دعا می‌فرمایند: خدایا نیت کار کردن برای تو را در زندگی‌ام فراوان کن، یعنی «بسیار قصد قربت کنم» از این رو انسان در تمامی امور حتی امور مباح نیز باید قصد قربت کند و در هر لحظه از زندگی خویش به دنبال کسب رضای خداوند باشد؛ همه اینها به عبادت، تبدیل می‌شود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) ادامه داد: در روایات متعدد آمده است که اگر فرد مؤمن نیت و تصمیم کار خیری و ارزشمندی را داشته باشد ولی زمینه انجام آن را نداشته باشد، خداوند ثواب آن عمل را برای او می‌نویسد، بلکه پاداش این نیت برای او بیشتر از خود عمل خواهد بود و در روایات دیگر نیز گفته شده است که این نیت، مؤمن را زودتر از خود عمل به مقصد می‌رساند، و البته نیت فاجر نیز از خود عمل او بدتر است.

آیت الله محمدی ری شهری خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد، بیان این روایات به دو جهت باشد، یکی اینکه فرد مؤمن تصمیم و نیات فراوانی دارد که در توانش نیست ولی اگر توفیق پیدا کند به آن نیت عمل می‌کند، و نیات پلید کافر نیز وسعت دارد و بر اساس این وسعت از خود عمل او بدتر در نظر گرفته می‌شود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: بر اساس روایات اهل بیت (ع)، به دو دلیل نیت اهل ایمان برتر از عمل آنها است، اول آنکه در نیت، ریا و خودنمایی راه ندارد، ولی عمل صالح ممکن است با ریا و خودنمایی تباه شود و دلیل دیگر آنکه اهل ایمان نیت کارهایی را دارند که زمینه انجام عمل آنها وجود ندارد، به همین جهت طبق روایات کسانی که حقیقتاً آرزوی حضور در صحنه عاشورا و نیز جنگ‌های مارقین، قاسطین و ناکثین را دارند، پاداش حضور در این جبهه‌ها را کسب خواهند کرد.

رئیس مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث با استناد به روایات اهل بیت (ع) ریشه موفقیت‌های بزرگ را انگیزه‌های پاک دانست و افزود: حسن نیت مانع از لغزش‌ها و انحرافات می‌گردد و البته همه این برکات مربوط به کسانی است که انگیزه لازم را برای انواع تلاش‌ها در راه خداوند سبحان دارند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.