اشتغالزایی برای ۲۷۰ هزار نفر در حوزه صنعت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲۷۰ هزار نفر ایجاد اشتغال در حوزه صنعت برای سال جاری هدف گذاری شده بود که در دست اقدام است.

به گزارش جمهوریت ;

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲۷۰ هزار نفر ایجاد اشتغال در حوزه صنعت برای سال جاری هدف گذاری شده بود که در دست اقدام است.

به گزارش ایسنا، رضا رحمانی در مراسم کلنگ‌زنی زیست پالایشگاه تولید بایو اتانول سوختی و کنجاله تخمیری باشت افزود: مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند اگر می‌خواهید مشکلاتتان حل شود، به مسائل مردم بپردازید. مسائل ما در حال حاضر اشتغال برای جوانان و تورم و فقر هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: راه کار حل تمام این مشکلات، توجه به تولید ملی و حمایت از تولیدات داخلی است که باید به عنوان یک اعتقاد و راهکار اصولی در نظر گرفته شود.

رحمانی عنوان کرد: بالای ۶۰ درصد اشتغال مولد در حوزه صنعت، معدن و تجارت و مابقی نیز در حوزه کشاورزی است.

وی گفت: باید بدانید که خدمت به مردم در شرایط خاص فعلی خستگی معنا ندارد، در حالی که تولید ما دارای مشکلاتی شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: ما در گذشته توانستیم به دنیا ثابت کنیم که می‌توانیم، امروز نیز باید با اتحاد و همدلی و پشتکار فراوان نشان دهیم که از این گردنه نیز عبور خواهیم کرد و پای کار محکم ایستاده‌ایم.

رحمانی بیان کرد: این گونه مراسم‌ها، خود نشان دهنده این است که مردم و اقتصاد ایران زنده هستند و مسئولین نیز پای کار ایستاده‌اند.

وی افزود: امروز حفظ وضع موجود تولید یکی از وظایف مهم ماست که اگر این کار انجام شود، اشتغال نیز محفوظ می‌ماند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: ایجاد اشتغال برای مسئولان باید یک پروژه محسوب شود، همانطور که ما برای سال آینده برنامه‌های متعددی در راستای توسعه واحدها در این نهاد در دست خواهیم داشت.

رحمانی اضافه کرد: ۷۰ درصد از ماشین آلات کارخانه باشت ایرانی خواهد بود.

وی گفت: در پروژه‌هایی که در منطقه احداث می‌شود، حق اولویت استخدامی در آن‌ها با افراد بومی آن منطقه است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: ۲۷۰ هزار نفر ایجاد اشتغال در حوزه صنعت برای سال جاری هدف گذاری شده بود که در دست اقدام است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.