امروز ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۴۸ ب.ظ

آزادی ۲۴ نفر از مجرمان جرائم غیر عمد از زندان با کمک خیِّر یزدی

رییس کل دادگستری استان یزد از آزادی ۲۴ نفر از مجرمین جرائم غیر عمد از زندان‎ های استان با کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی یک خَیِّر خبر داد.

به گزارش جمهوریت ;

رییس کل دادگستری استان یزد از آزادی ۲۴ نفر از مجرمین جرائم غیر عمد از زندان‎ های استان با کمک یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی یک خَیِّر خبر داد.

به گزارش ایسنا ، محمدرضا حبیبی در نشست ستاد دیه استان یزد افزود: این اقدام خداپسندانه که موجب بازگشت این تعداد زندانی به آغوش خانواده شد، شایسته تقدیر ویژه است و نکته قابل توجه این که این خیِّر به صورت گمنام به این کار اقدام کرده است.

وی تصریح کرد: تلاش برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ضروری و ارزشمند است اما از آن مهم تر، فرهنگ سازی و ایجاد ساز و کارهایی برای پیشگیری از وقوع جرم و جلوگیری از زندانی شدن افراد است.

این مقام قضایی اظهار کرد: فرهنگ سازی با مشارکت اصحاب رسانه و به ویژه صدا و سیما باید صورت گیرد و به آحاد جامعه و شهروندان نسبت به برخی از اقدامات که سرانجامی جز گرفتار شدن ندارد آگاهی و هشدار داده شود.

وی ترویج فرهنگ صلح و سازش و سنت حسنه گذشت را خواستار شد و بیان کرد: توجه به فرهنگ غنی صلح و سازش و همچنین تلاش در جهت نهادینه کردن آن در بین مردم، مسئله ای است که باید مورد اهتمام قرار گیرد.

این مقام قضایی، برگزاری جشن گلریزان را خوب ارزیابی کرد و گفت: گردآوری خیِّرین برای جلب کمک و مشارکت آنان در این گونه اقدامات خداپسندانه بسیار خوب و اثر گذار است و به طو معمول کمک های خوبی نیز در این برنامه ها جمع آوری می‏شود.

رییس کل دادگستری استان یزد بر انجام کارهای خلاقانه و جدید در تحقق اهداف ستاد دیه تأکید و اظهار کرد: هر ساله صنوف و اقشار مختلف مقادیر قابل توجهی سررسید چاپ می کنند که می توان این هزینه ها را در یک مسیر بهتر و ارزنده تر رهنمون ساخت و نتایج بهتری نیز حاصل کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.