چند نمونه عکس از دوربین هواوی پی ۳۰ پرو توسط بروس لی منتشر شد

بروس لی (اشتباه نکنید منظور آن مرحوم رزمی‌کار، بازیگر سینما و بنیان‌گذار رشته رزمی جیت ‌کان‌دو، نیست) مدیر تولید شرکت هواوی، چهار تصویر از یک برج آنتن موبایلی ۵G در نزدیکی محل برگزاری نمایشگاه MWC 2019 در شهر بارسلون را منتشر کرد.

به گزارش جمهوریت ;

بروس لی (اشتباه نکنید منظور آن مرحوم رزمی‌کار، بازیگر سینما و بنیان‌گذار رشته رزمی جیت ‌کان‌دو، نیست) مدیر تولید شرکت هواوی، چهار تصویر از یک برج آنتن موبایلی ۵G در نزدیکی محل برگزاری نمایشگاه MWC 2019 در شهر بارسلون را منتشر کرد. این برج‌های موبایلی توسط هواوی و وودافون برپا و نصب شده است ولی تصاویر گرفته شده بسیار جالب‌تر از خود آنتن‌ها هستند! در حقیقت بگوییم یک تیر و چند نشان را شاهد هستیم. چند نمونه عکس از دوربین هواوی پی ۳۰ پرو توسط بروس لی منتشر شده که توانایی زوم این دستگاه را نشان می دهد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

متاسفانه اطلاعات EXIF پاک شده است، به همین علت نمی‌توانیم با اطمینان در مورد تصاویر آقای لی صحبت کنیم بنابراین احتمال استفاده او از گوشی میت ۲۰ پرو برای گرفتن تصاویر نیز وجود دارد. تصویر فوق عریض گرفته شده دارای وضوح تصویر ۲۰ مگاپیکسل است که مشابه با گوشی میت ۲۰ پرو است اما رزولوشن تصاویر تله‌فوتو گرفته شده ۱۰ مگاپیکسلی است در حالی که دوربین تله‌فوتو گوشی میت ۲۰ پرو، ۸ مگاپیکسلی است.

همچنین به نظر می‌رسد زوم تصاویر ۵x بوده که با کمک زوم دیجیتال به ۱۰x رسیده است. در هر صورت طبق اعلام قبلی گوشی‌ P30 در هر سه نسخه معمولی، پرو و لایت در روز ۶ فروردین طی مراسمی در پاریس رونمایی خواهند شد. در آلبوم زیر می‌توانید هر چهار تصاویر گرفته شده را مشاهده نماید.

دوربین زاویه دید عریض هواوی پی ۳۰ پرو

دوربین زاویه دید عریض هواوی پی ۳۰ پرو

دوربین عادی هواوی پی ۳۰ پرو

دوربین عادی هواوی پی ۳۰ پرو

دوربین هواوی پی ۳۰ پرو با 5X زوم اپتیکال

دوربین هواوی پی ۳۰ پرو با ۵X زوم اپتیکال

دوربین هواوی پی ۳۰ پرو با 10X زوم اپتیکال

دوربین هواوی پی ۳۰ پرو با ۱۰X زوم اپتیکال

حدس زده می‌شود این تصاویر توسط گوشی هواوی P30 Pro گرفته شده باشند. انتظار می‌رود که نسخه معمولی گوشی هواوی P30 مجهز به دوربین‌ سه‌گانه میت ۲۰ پرو باشد و مدل P30 Pro از یک دوربین چهار‌گانه جدید بهره‌مند شود. کارشناسان با بررسی تصاویر به این نتیجه رسیده‌اند که یکی از آنها با دوربین فوق عریض گرفته شده است و بقیه زوم شده‌اند (که در تصویر آخر تقریبا با اطمینان می‌توان گفت از زوم دیجیتال استفاده شده است).

هواوی پی ۳۰ پرو را با دوربین سه گانه و لنز ۱۶-۱۲۵ ببینید

بامداد امروز بود که در ترنجی هواوی پی ۳۰ پرو را با دوربین سه گانه و لنز ۱۶-۱۲۵ دیدیم.

تا کنون در موبایل های ما یک لنز nX برابری وجود داشت و نسبت به لنز مرجع، n برابر زوم می کرد اما حالا در هواوی پی ۳۰ پرو احتمالا این راه حل کنار گذاشته شده و فناوری زوم هیبریدی اپتیکال را شاهد خواهیم بود. اگر زوم ۱۰X اپتیکال اوپو را به یاد داشته باشید آن جا نیز همین فناوری وجود داشت و البته در ایسوس زنفون زوم نیز همین فناوری اما برای حدود ۳ ایکس زوم اپتیکال در دسترس بود.

 ۵X یا ۱۰X ؟

اما این زوم دوربین سه گانه هواوی پی ۳۰ پرو چقدر خواهد بود؟ ۵X یا ۱۰X؟ خب محض یادآوری باید بگویم اینکه می گویند زوم چند X است، هیچ وقت یک موضوع یکسان نیست. یعنی چه؟ یعنی شاید زوم ۵X یک دوربین یا موبایل با زوم ۵X یک دوربین و موبایل دیگر متفاوت باشد. دلیل این است که چند برابر بودن زوم یا چند X بودن زوم بر مبنای فاصله کانونی مبنای همان لنز سنجیده می شود. در حقیقت برای بررسی یک لنز صحیح این است که حداقل و حداکثر فاصله کانونی آن را بررسی کنیم یا در موبایل ها که عموما فاصله کانونی ثابت است، نسبت آن به لنز عادی را بسنجیم.

مثلا در آیفون ها که لنز اصلی فاصله کانونی ۲۸ میلی متر را دارد، دوربین دوم آن که زوم اپتیکال ۲ برابر نسبت به آن دارد، فاصله کانونی ۵۴ میلی متری ارایه می کند. یا مثلا هوآوی میت ۲۰ پرو با لنز عادی ۲۷ میلی متری و لنز تله ۸۰ میلی متری، به ما زوم ۳ برابری اپتیکال را نشان می دهد.

اینجا در هواوی پی ۳۰ پرو همانطور که روی قاب پشتی مشخص است، لنز ۱۶-۱۲۵ میلی متری عنوان شده است. مشخص نیست که هواوی بخواهد نسبت به لنز فوق عریض ۱۶ میلی متر مقدار بزرگنمایی اپتیکال خود را محاسبه کند یا نسبت به لنز عادی ۲۷ میلی متری اما آنطور که مشخص است، بزرگنمایی ۱۰ برابری اپتیکال در این بازه اپتیکی ارضا نمی شود پس احتمالا با ارفاق و نسبت به لنز عادی، شاهد ۵X زوم اپتیکال باشیم. به هر حال این ها حدسیات است.

به صورت کلی احتمالا دوربین چهارگانه هواوی پی ۳۰ پرو احتمالا با زوم ۵ برابر اپتیکال بازاریابی شود. البته می دانید که یکی از این دوربین ها یک دوربین ToF خواهد بود. نظر شما چیست؟ بزرگنمایی در موبایل چقدر برای شما اهمیت دارد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.