رئیس فدراسیون جهانی: ایران از مهم‌ترین اعضای خانواده تکواندوی جهان است

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو گفت: تکواندوی ایران از بهترین فدراسیون‌های زیرمجموعه ما است و از مهم‌ترین اعضای خانواده تکواندو در جهان به شمار می‌آید.

به گزارش جمهوریت ;

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو گفت: تکواندوی ایران از بهترین فدراسیون‌های زیرمجموعه ما است و از مهم‌ترین اعضای خانواده تکواندو در جهان به شمار می‌آید.

به گزارش ایسنا، سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G2) با حضور ۳۶۱ تکواندوکار از ۲۲ کشور در مجموعه ورزشی «المپیک» جزیره کیش آغاز و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

دکتر چو، رئیس فدراسیون جهانی تکواندو در مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها گفت: فدراسیون جهانی در سال ۱۹۷۳ تأسیس شد و آن زمان تنها ۱۶ عضو داشت. ایران از سال ۱۹۷۵ به عضویت فدراسیون جهانی تکواندو درآمده و از آن زمان تاکنون یکی از بهترین فدراسیون‌های زیرمجموعه ما است و از مهم‌ترین اعضای خانواده تکواندوی جهان به شمار می‌آید.

وی افزود: روز ۴ سپتامبر سال ۱۹۹۴ کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم گرفت تا تکواندو در بازی‌های المپیک حضور پیدا کند و اکنون به بیست و پنجمین سالگرد آن نزدیک می‌شویم. از المپیک سیدنی تاکنون تکواندو همواره در حال پیشرفت است و در المپیک ۲۰۱۲ – لندن نیز برای نخستین بار سیستم‌های الکترونیکی و ویدئو چک را معرفی کردیم و تلاش خود را به کار گرفتیم تا رقابت‌های تکواندو همواره عادلانه‌تر برگزار شود.

دکتر چو تصریح کرد: در این دوره نه تنها تکواندو بلکه پاراتکواندو نیز به بازی‌های المپیک اضافه شده است. همچنین ما در فدراسیون جهانی سعی کردیم از تکنولوژی چهاربُعدی استفاده کرده و در مسابقات دوربین‌ها ۳۶۰ درجه شیاپ‌چانگ‌ها را نشان دهد تا دیگر نقطه کوری وجود نداشته باشد و همه چیز در کمال عدالت پیگیری شود.

رئیس فدراسیون جهانی تکواندو با اشاره به رقابت‌های جهانی گفت: همان‌طور که می‌دانید در سال ۲۰۱۹ یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای تکواندو یعنی مسابقات قهرمانی جهان را در پیش داریم که این خبر بسیار خوب و بزرگی برای خانواده تکواندو است.

وی خاطرنشان کرد: توسط این رشته پرافتخار به پناهجویان و آوارگان که در معرض خطرات قرار دارند؛ پناه می‌دهیم چرا که تکواندو سعی می‌کند در راستای صلح جهانی گام بردارد.

رئیس فدراسیون جهانی در پایان گفت: در نهایت تشکر ویژه دارم از ایران، رئیس اتحادیه تکواندو آسیا و سیدمحمد پولادگر که یکی از مهم‌ترین اعضای خانواده تکواندو است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.