افزایش قیمت خودرو تصویب شد

داریوش اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس از افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان خبر داد.داریوش اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس از افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومان خبر داد.

به گزارش جمهوریت؛داریوش اسماعیلی نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس از افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان خبر داد.

داریوش اسماعیلی گفت:طی جلسه‌ای که عصر روز گذشته با خودروسازان برگزار شد مقرر شد حدود ۷۰ هزار خودرویی که در پارکینگ‌ها وجود دارد و نقص قطعه دارد، قطعات تکمیلی آن‌ها تهیه شود و طی ۱۰ روز تا دو هفته آینده وارد بازار شود. در این جلسه مقرر شد پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های سایپا و ایران خودرو صورت بگیرد که شرکت سایپا از امروز این کار را صورت خواهد داد، همچنین برنامه ریزی به گونه‌ای خواهد بود که دیگر کسری قطعه نداشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس درباره تصمیم‌گیری برای افزایش قیمت خودرو گفت:با تصمیمی که گرفته شده خودرو‌های زیر ۴۵ میلیون ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش قیمت خواهند داشت. این افزایش قیمت از امروز و در خودرو‌های پیش فروش شرکت سایپا نیز اعمال خواهد شد. به دلیل اینکه عمده نیاز مردم بر روی خودرو‌های زیر ۴۵ میلیون تومان است درباره خودرو‌های بالای ۴۵ میلیون تومان در حال حاضر تصمیم گیری نشده است. در بازه زمانی فعلی شورای رقابت از روند قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته شده و سازمان حمایت عهده دار این مسئولیت شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.