امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۸ ق.ظ

موشک هایی که به موقع شلیک می شوند

روز گذشته سپاه پاسداران در حمله موشکی به کردستان عراق، مقر حزب دموکرات کردستان ایران را مورد هدف قرار داد.

نواندیش نوشت:

روز گذشته سپاه پاسداران در حمله موشکی به کردستان عراق، مقر حزب دموکرات کردستان ایران را مورد هدف قرار داد. در این حمله که با استفاده از ۵ فروند موشک زمین به زمین صورت گرفت مقر فرماندهی این گروه تجزیه طلب منهدم شد.

بر اساس گزارش ها در این حمله موشکی ۹ تن از فرماندهان ارشد حزب دموکرات کشته و ۳۰ تن دیگر از جمله خالد عزیزی دبیر کل سابق و مصطفی مولودی دبیر کل فعلی مجروح شدند.
این حمله در شرایطی رخ می دهد که چندی پیش طی حمله این گروه به مرزبانان ما ۱۰ تن به شهادت رسیده بودند. این اتفاق واکنش های متفاوتی را در بر داشته و حتی برخی چنین اقدامی در شرایط فعلی را تنش زا تلقی می کنند.
طی سالیان گذشته فعالیت های تروریستی بسیاری در مرزهای ما توسط گروه هایی صورت پذیرفته که قالبا مقر آن ها در آن سوی مرزها قرار گرفته است. یکی از این گروه ها شاخه مسلحانه حزب دموکرات یعنی پژاک است. این گروه تجزیه طلب سال ها است که دستش به خون بسیاری آلوده بوده و بر ضد تمامیت ارضی کشور فعالیت می کند.
تا امروز حتی بیش از اندازه نیز با این ها مماشات شده و اکنون باید بدانند که تمامیت ارضی و امنیت کشور قابل مماشات نیست. قدرت بازدارندگی ایجاد شده باید در مواقع این چنینی در راستای منافع ملی مورد استفاده قرار گیرد.
در زمینه تمامیت ارضی کشور جای هیچ مسامحه ای نیست و این موضوعی است که این گروه ها و تمام فعالین حاضر در این عرصه باید درک کنند بنابر این باید گفت این ضرب شست به موقع بهترین زمان استفاده از ظرفیت های دفاعی کشور بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.