تعیین ساز و کار امحای خودروهای قاچاق

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از مشخص شدن ساز و کار «امحای خودروهای قاچاق» در جلسه کارگروه تخصصی این موضوع خبر داد.رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از مشخص شدن ساز و کار «امحای خودروهای قاچاق» در جلسه کارگروه تخصصی این موضوع خبر داد.

به گزارش جمهوریت؛ علی مؤیدی در خصوص برخی انتقادات درباره بر زمین ماندن فرمان رهبری در خصوص امحای کالاهای قاچاق به خصوص خودروهای لوکس قاچاقی که چند سالی است کشف شده و در پارکینگ‌ها توقیف شده و هیچ دستگاهی پاسخ روشنی به چرایی امحا نشدن این خودروها نمی‌دهد، اظهار کرد: ما نمی‌توانیم بگوییم فرمایشات مقام معظم رهبری بر روی زمین مانده چرا که همه، سرباز آقا و مقلد ایشان هستیم و قطعاً دستور ایشان برای ما یک دستور ولایی است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: البته بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است در جلسه کارگروه تخصصی این موضوع، نحوه ساز و کار امحای آن دسته از خودروهایی که قرار است امحا شوند بررسی و تدوین شود و چگونگی اجرایی کردن منویات حضرت آقا مشخص شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا پایان سال جاری، شاهد امحای خودروهای قاچاق که مدت‌هاست هیچ یک از دستگاه‌های مسئول حاضر به امحای آن‌ها نشده‌اند، خواهیم بود؟ گفت: من قول امحای خودرو نمی‌دهم ولی فرمان آقا همین الآن در حال اجراست ولی این‌که چند درصد اجرایی می‌شود بحث دیگری است و دوستان توجه ویژه‌ای به فرامین مقام معظم رهبری دارند.

مؤیدی در ادامه در خصوص میزان رضایت از جلسه اصلی اخیر ستاد که با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو برگزار شد و معرفی دستگاه‌های ضعیف در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز گفت: ما در حال رصد موضوع به موضوع دستگاه‌ها و تعیین میزان پیشرفت هر یک از دستگاه‌ها بر اساس وظیفه واگذار شده به آن‌ها هستیم.

وی ادامه داد: این جلسه، جلسه خوبی بود چرا که نماینده هر سه قوه و همه دستگاه‌ها در این جلسه حضور داشتند و به صورت تخصصی، موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. خوشبختانه عزم و اراده جهادی بر این جلسه حاکم بود تا این مجموعه و دستگاه‌های عضو بتوانند در شرایط موجود به راهکارهای عملی که خروجی و کارآیی لازم را دارند، برسند.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره اینکه چرا برخی از وزرا که عضو ستاد مبارزه با موادمخدر هستند و نقش اساسی در پیشبرد اهداف ترسیم شده دارند از جمله وزارت اطلاعات و … در این جلسه حضور نداشتند، گفت: در برخی موضوعات شاید اگر معاونان وزرا در جلسه حضور داشته باشند بیش از آن که وزرا حضور داشته باشند بتوان موضوعات را به صورت تخصصی بررسی کرد؛ ما هم اصرار نداریم حتماً وزرا در جلسه حضور داشته باشند، چرا که حضور آن‌ها در جلسه با حضور معاونان تخصصی آن‌هاست و حضور وزرای عضو، رافع و مانع حضور معاونان تخصصی آن‌ها نیست.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.