لزوم ثبت نرخ کالاهای بهره مند از ارز رسمی در سامانه ۱۲۴

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: ثبت قیمت کالاها و خدمات بهره‌مند از نرخ ارز رسمی در سامانه قیمت کالا و خدمات (www.124.ir) الزامی شد.سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: ثبت قیمت کالاها و خدمات بهره‌مند از نرخ ارز رسمی در سامانه قیمت کالا و خدمات (www.124.ir) الزامی شد.

براساس اطلاعیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، افراد حقیقی و حقوقی مکلفند حداکثر تا هفدهم تیرماه امسال نسبت به ارایه فهرست قیمت مورد عمل براساس ضوابط به این سازمان برای درج در سامانه قیمت کالا و خدمات اقدام کنند.

این اطلاعیه در پی اطلاع‌رسانی پیشین سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درخصوص ضرورت درج قیمت عرضه‌کنندگان بهره‌مند از نرخ ارز رسمی در سامانه قیمت کالا و خدمات با رعایت ضوابط قیمت‌گذاری مصوب هیات تعیین و تثبیت قیمت‌ها و با توجه به اعلام فهرست دریافت‌کنندگان ارز رسمی توسط بانک مرکزی صادر شده است.

براساس این اطلاعیه، «مسؤولیت مغایرت قیمت های مورد عمل برعهده اشخاص حقیقی و حقوقی ذی‌ربط بوده و هرگونه خودداری از درج قیمت و عرضه کالا و خدمات با نرخ‌های غیرمتعارف در اسرع وقت رسیدگی و اعمال قانون خواهد شد.»

به گزارش ایرنا، «سیدمحمود نوابی» رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان چندی پیش اعلام کرد: فهرست کالاهای وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی، در پایگاه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات منتشر می شود.

وی تاکید کرد: مردم اگر در بازار با گرانی مواجه شدند، موضوع را به سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سامانه ۱۳۵ سازمان تعزیرات حکومتی اطلاع دهند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.