امروز ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵ ق.ظ

آغاز بزرگترین رزمایش روسیه در سی سال گذشته

رزمایش «واستوک-2018» که بزرگترین رزمایش روسیه در سه دهه اخیر محسوب می شود در مناطق خاور دور و سیبری این کشور آغاز شد.رزمایش «واستوک-2018» که بزرگترین رزمایش روسیه در سه دهه اخیر محسوب می شود در مناطق خاور دور و سیبری این کشور آغاز شد.

به گزارش جمهوریت؛ وزارت دفاع اعلام کرد: رزمایش «واستوک-۲۰۱۸» در چندین نقطه سیبری و خاور دور آغاز شده و در آن بیش از ۳۰۰ هزار نیروی نظامی شرکت دارند.

به گفته ‘سرگئی شایگو’ وزیر دفاع روسیه، رزمایش واستوک-۲۰۱۸ از نظر ابعاد از سال ۱۹۸۱میلادی که رزمایش «زاپاد-۸۱» ارتش اتحاد جماهیر شوروی برگزار شد، بی سابقه است.

در رزمایش واستوک-۲۰۱۸ نیروهای حوزه نظامی فدرال شرق و مرکزی روسیه، واحدهای ناوگان شمال این کشور، نیروی هوابرد، واحدهای هوایی دورپرواز و ترابری هوایی شرکت دارند.

واحدهایی از ارتش چین و مغولستان نیز در رزمایش واستوک-۲۰۱۸ روسیه شرکت کرده اند.

پیش از برگزاری این رزمایش، یک هفته پیش به دستور رئیس جمهوری روسیه آماده باش نظامی اعلام شد و پس از آن در طول شش روز، ۱۶ رزمایش کوچک برای آماده شدن نیروهای شرکت کننده در رزمایش واستوک-۲۰۱۸ در مناطق شرق و مرکزی روسیه برگزار شد.

چین چند واحد نظامی برای شرکت در رزمایش راهبردی واستوک-۲۰۱۸ اعزام کرده است.

واحدهای نظامی چین در میدان نظامی تسوگول در استان زابایکالسک در سیبری با هماهنگی نیروهای روسی تمرینات نظامی می کنند.

وزارت دفاع چین هدف از شرکت نیروهای این کشور در رزمایش واستوک-۲۰۱۸ را تحکیم همکاری های نظامی با روسیه خوانده است.

در این رزمایش همچنین نیروهای مغولستان نیز شرکت دارند.

در مجموع ۳۶ هزار تانک و خودرو زرهی و انواع خودروهای نظامی و بیش از یکهزار بالگرد و هواپیمای نظامی و پهپادهای تجسسی و تهاجمی و ناوها و کشتی های پشتیبانی ناوگان شمال و اقیانوس آرام روسیه در این رزمایش شرکت می کنند.

منبع : ایرنا

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.