امروز ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۴ ق.ظ

Apple iPhone X ، بازار آیفون را تکان داد

اپل از سال 2014 با عرضه آیفون 6و 6 پلاس سعی کرد استراتژی جدیدی در عرضه به وجود آورده و سایز کوچک را ارزان‌تر راهی بازار کند. اما این داستان تغییر سایز و قیمت با ورود آیفون ایکس به‌کلی تغییر کرده است.اپل از سال 2014 با عرضه آیفون 6و 6 پلاس سعی کرد استراتژی جدیدی در عرضه به وجود آورده و سایز کوچک را ارزان‌تر راهی بازار کند. اما این داستان تغییر سایز و قیمت با ورود آیفون ایکس به‌کلی تغییر کرده است.

به گزارش جمهوریت؛ در سال ۲۰۱۵ آیفون ۶ بیش از ۳۳ درصد از سهم فروش را در مقابل ۱۰ درصد سهم آیفون ۶ پلاس به دست آورد.

سال بعد ۶ اس بیش از ۲۱ درصد از سهم آیفون بازار را کسب کرد و از ۶ اس پلاس که ۸٫۶ درصد را برای خود ثبت کرده بود، جلو زد. این الگو در مورد آیفون ۷ و ۷ پلاس ادامه یافت اما با آیفون ۸ و ۸ پلاس شکسته شد. درحالی‌که آیفون ۷ حدود ۷٫۸ درصد سهم را در اختیار گرفت، آیفون ۸ پلاس ۹٫۳۷ درصد را از آن خود کرد.

البته مقصر را آیفون ایکس (آیفون ۱۰) هزار دلاری نامیدند که ۱۲ درصد سهم بازار را در اختیار گرفت و باعث شد تا قیمت آیفون ۸ پلاس رقابتی‌تر شده و کاربران به‌سوی آن بروند.

امسال آیفون ایکس اس مکس ۶٫۵ اینچی، آیفون ایکس اس ۵٫۸ اینچی و آیفون ایکس آر(آیفون ایکس سی) ۶٫۱ اینچی ارزان‌قیمت ممکن است الگوی جدید سهم در بازار را تغییر دهند.

منبع: خبرآنلاین

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.