امروز ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۱ ق.ظ
آیت الله صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

برای امر به معروف باید سراغ گردن کلفت ها برویم/ترس از تحریم ضد فرهنگ عاشوراست

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: گردن كلفت ها را كنار گذاشتيم و آمديم سراغ ضعيف‌ترها، بايد از بالا شروع كرد.خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: گردن كلفت ها را كنار گذاشتيم و آمديم سراغ ضعيف‌ترها، بايد از بالا شروع كرد.

به گزارش  جمهوریت؛آیت الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های این هفته پایتخت اظهار کرد: تقوا یک پوشش، نور و روشنایی راه است. تقوا گشایش و وسیله تسهیل امور است. تقوا مجموعه کنترل هایی است که در رفتار‌های شخصی و اجتماعی هر مسلمانی باید رعایت شود، زیرا هر روز فردایی دارد و مرگ آغاز یک زندگی دیگر است. كسی كه اهل تقوا نباشد، نسيم هدايت او را زنده نمی كند، بی تقوايی درِ دل را تخته می كند و مانع تابيدن نور هدايت می شود.

وی ادامه داد: همه مسئولیت‌ها امانت است، امین مردم باشیم. فردا كه از شما پرسيدند با مديريت چه كرديد چه پاسخی داريد؟!

خطیب موقت نماز جمعه تهران اهمیت نظارت والدین بر تربیت فرزاندان‌شان را مورد تأکید قرار داد و گفت: والدین باید از معلمان بپرسند که به تربیت فرزندان می‌رسند یا سند ۲۰۳۰ را اجرا می‌کنند.

صدیقی افزود: ایام شهادت سالار شهیدان را به رهبرمان و تمام امت اسلامی تسلیت عرض می‌کنم. حرکت امام حسین برای تبیین ایاک نعبد بود تا نشان دهد در عالم تنها یک ولی است. امام حسين قانون و راز مبارزه با ظالمان و سنگر مظلومان و پا برهنه ها است. امروز ذهن عده‌ای را به قدری مخدوش کرده اند که امر به معروف را مانع زندگی می‌داند، در حالی که امر به معروف چراغ زندگی است. حكومت ها هويت ها را عوض می كنند و با سياست ها به هويت ها رنگ می دهند. اگر مسئول دينی باشد جامعه هم دينی می شود، در غير اين صورت جامعه بی اعتنا به مسائل می شود.

وی عمل مسئولان را مهم ارزیابی کرد و گفت: مردم از مسئولان خود الگو می‌گیرند. اگر آن‌ها با غیرت بودند، جامعه غیرتی می شود، ولی اگر در برابر گناه، احساس مسئولیت نکنند و نسبت به سقوط جوانان کَکشان هم نگذد، جامعه هم بی‌خیال می‌شود و می‌گوید اگر راست است پس چرا خودشان اقدام نمی‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به برخورد با مفاسد اظهار کرد: ما بد عمل كرديم و گردن كلفت ها را كنار گذاشتيم و آمديم سراغ ضعيف‌ترها، بايد از بالا شروع كرد و سراغ گردن كلفت های سياسی و اقتصادی رفت كه اقدام به چپاول كرده اند نه چند دختر تازه به دوران رسيده. بايد با گردن كلفت ها برخورد كرد و بر سرشان فرياد کشید.

صدیقی خاطرنشان کرد: سیدالشهداء برای براندازی نظام فاسد قیام کار کرد. نمی‌گویم با کوچک‌ترها برخورد نشود و نسبت به آن‌ها حساس نباشیم؛ مؤمن، به خاطر غیرت الهی‌اش نسبت به هر حرامی که واقع می‌شود ناراحت می‌شود، امّا با چه کسی باید برخورد کرد و این جان و آبرو را در چه راهی باید مصرف کرد؟

وی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و تحریم ها تصریح کرد: ترسيدن از جنگ و تحريم ضديت با فرهنگ عاشورا بوده و شهادت حركت در مسير عاشورا است. چهل سال است كه ملت با رهبری انقلاب در راه شهادت بودند و در برابر قدرت ها ايستاده  و آنها را به انفعال كشاندند. امروز به بركت شهدا ما در همه حوزه های پزشكی، نانو، موشك و صنعت با قدرت به پيش رفته ايم. ملتی که هشت سال جنگ را عزت دیده چند روز مشکل اقتصادی را برای خود بحران تلقی نمی‌کند و يقينا از اين مشكلات عبور خواهيم كرد .

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.