امروز ۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۲ ق.ظ

رئیس جدید پارلمان عراق کیست؟

نمایندگان پارلمان عراق در نشست روز شنبه بیست و چهارم شهریور خود سرانجام و بعد از گذشت نزدیک به چهار ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی، رئیس خود در دوره جدید را انتخاب کردند.نمایندگان پارلمان عراق در نشست روز شنبه بیست و چهارم شهریور خود سرانجام و بعد از گذشت نزدیک به چهار ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی، رئیس خود در دوره جدید را انتخاب کردند.

به گزارش جمهوریت به نقل از خبرگزاری تسنیم، در نشست روز شنبه پانزدهم سپتامبر ۲۰۱۸ (بیست و چهارم شهریور ۹۷) رأی‌گیری برای انتخاب رئیس پارلمان عراق به‌صورت مخفیانه انجام شد و در نهایت محمد الحلبوسی انتخاب شد. الحلبوسی از سوی ائتلاف المحور الوطنی نامزد شده بود.

شناسنامه رئیس جدید پارلمان عراق

محمد ریکان الحلبوسی سیاستمدار عراقی و استاندار سابق الانبار است، وی در ۴ / ۰۱ / ۱۹۸۱ در استان الانبار به دنیا آمده است، فارغ‌التحصیل دانشگاه المستنصریه در سال ۲۰۰۲ است، مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته مهندسی را در سال ۲۰۰۶ کسب کرد، دیپلم زبان انگلیسی خود را از مرکز توسعه دانشگاه المستنصریه به دست آورد.

وی عضو فراکسیون الحل به‌رهبری جمال الکربولی بازرگان عراقی بوده است، شورای استان الانبار در ۲۹ آگوست ۲۰۱۷ وی را به‌عنوان استاندار خود جایگزین صهیب اسماعیل الراوی کرد.

الحلبوسی از سال ۲۰۱۴ به‌عنوان معاون رئیس پارلمان عراق فعالیت کرد، اما سمیعه محمد الغلاب پس از آنکه الحلبوسی استاندار الانبار شد، جای وی را در پارلمان گرفت.

فراکسیون الحل و ائتلاف المحور الوطنی  الحلبوسی را برای تصدی ریاست پارلمان نامزد کرده بودند.

باید به شرکت وی در کنفرانس‌های پارلمان‌های بین المللی در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، و شرکت در کنفرانس پارلمان اسلامی در سال ۲۰۱۶ اشاره کرد.

الحلبوسی عضو انجمن مهندسان عراق در سال ۲۰۰۲، عضو اتحادیه بازرگانان عراقی در سال ۲۰۱۲، نماینده پارلمان عراق در دوره سوم سال ۲۰۱۴، عضو کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق طی سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، عضو کمیسیون امور مالی و دارایی پارلمان عراق،‌ استاندار الانبار طی سا‌لهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و رئیس ائتلاف الانبار هویتنا بوده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.