خبرهای خوب «فارس من» در هفته‌ای که گذشت/ با فارس من سفیر کار خیر شوید

به گزارش خبرگزاری فارس؛ شبِ عیدی مگر می‌شود کار خیر نکرد؟ آن هم در این سال ناصواب و زیر تلمبار دردها و مشکلات اقتصادی.

به گزارش جمهوریت ،

به گزارش خبرگزاری فارس؛ شبِ عیدی مگر می‌شود کار خیر نکرد؟ آن هم در این سال ناصواب و زیر تلمبار دردها و مشکلات اقتصادی. به همین دلیل «فارس من» ویرایش دوم سامانه را هفته گذشته رونمایی کرد. یک قابلیت تازه که می‌خواهد اقدامات و کمپین‌های خیریه را به مردم معرفی کند. همین‌که حامیان یک پویش به ۵۰ نفر برسد، فارس برای تبلیغات و معرفی آن پیش‌قدم خواهد شد. این‌طوری افراد بیشتری می‌توانند در حال خوب نیکوکاری سهم داشته باشند. اگر ایده کار خیر دارید یا می‌خواهید از کارهای خیر دیگران حمایت کنید، بسم‌الله؛ Fars.me منتظر شماست!

همکاران من در تحریریه گذشته از این‌ها تمام وقت به دنبال پیگیری سوژه‌ها و مطالبات شما بودند. گزارشی که در ادامه می‌آید نگاهی است به همین اتفاقات در هفته‌ای که گذشت:

اول| استقبال خیریه‌ها از ویرایش تازه «فارس من»/ برای نیکوکاری دست به کار شوید!

خیریه‌ها پای کارند؛ طبعاً امکان تازه «فارس من» آن‌ها را برای معرفی و تبلیغات هرچه بیشتر یاری می‌کند. برای آن‌که بتوانند ایده‌های خیرشان را به اشتراک بگذارند و برای آن‌که اقدامات و نیکوکاری‌های انجام شده را به مردم گزارش کنند. در این ویدئو ببینید:

 

 

برای آنکه کمپین‌های نیکوکاری را ملاحظه کنید، به این صفحه بروید. آن‌جا لیست بالابلندی از انواع سوژه‌های ثبت شده را می‌توانید ببینید. دقت کنید سوژه‌هایی که برای «کار خیر» ثبت شده باشند، با یک برچسب سرخ‌رنگ از بقیه جدا شده‌اند. در تصویر زیر یک نمونه از این برچسب‌ها را مشاهده می‌کنید:

 

هر پویش برای حمایت رسانه‌ای از جانب «فارس من» تنها به ۵۰ امضا نیاز دارد. بنابراین ممنون می‌شوم اگر واقعاً از پویشی خوشتان آمد آن‌را برای معرفی به دیگران حمایت کنید. برای برداشتن سهم‌تان از کار خیر هیچ‌وقت دیر نیست!

دوم| یک خبر خوب؛ بزرگ‌ترین کارخانه داروسازی غرب کشور بازگشایی شد  

حال «باختربیوشیمی» خوب نیست؛ آنقدر که چند ماه پیش علام ورشکستگی کرد. مدیران بزرگ‌ترین داروسازی غرب کشور معتقدند تولید آن هم در این شرایط کساد دیگر برایشان به صرفه نیست. یکی از مخاطبان خبرگزاری با اشاره به این مطلب، برایمان نوشته بود: «باختربیوشیمی یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده دارو در کشور بود که اواخر خردادماه ۹۷ اعلام ورشکستگی کرد. تعطیلی این کارخانه و عدم بازگشایی مجدد آن بعد از گذشت ۶ ماه، موجب کمبود جدی در بخش‌های مختلفی از بازار دارویی کشور مانند داروهای هپاتیت، داروهای ضد ویروسی و … شده است.»

دفتر استانی فارس در کرمانشاه ماجرا را از معاون استاندار پیگیری کرد. همان زمان هدایت حاتمی از مذاکره برای بازگشایی این کارخانه خبر داده بود. معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه به خبرنگار ما گفته بود: «مشکل اصلی و علت توقف فعالیت این کارخانه، بحث قیمت‌گذاری دارو‌های تولیدی این مجموعه است. در پی بروز این مشکل استاندار کرمانشاه، بنده و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پیگیر موضوع شدیم. در این خصوص اقداماتی انجام شد. ان‌شاء‌الله ظرف یک پروسه ۲ تا ۳ ماهه این مجموعه به میزان تولید قبلی خود برسد و علاوه بر واحدهای قبلی، یک فاز جدید هم به این مجموعه اضافه خواهد شد.»

الوعده وفا! بعد از چند ماه دوباره پیگیری کردیم. خبرنگار ما کسب اطلاع کرد که کارخانه دوباره بازگشایی شده و مشغول فعالیت است. کاش همه خبرها و پیگیری‌های ما همین قدر به نتیجه می‌رسید.

سوم| دومین خبر خوب؛ حق‌آبه کشاورزان اصفهانی به‌زودی پرداخت می‌شود

«چرا وقتی حق‌آبه کشاورزان اصفهانی پرداخت نشده، صنایع مختلف مشغول برداشت از زاینده‌رود هستند؟ چرا مصوبات شورای‌عالی آب برای احقاق حقوق کشاورزان اجرا نمی‌شود؟» یکی از مخاطبان نوشته بود. مطلب مهمی که مستقیماً با معیشت و زندگی بیش از ۲۰۰هزار خانوار اصفهانی سر و کار دارد. پیگیری کردیم. نماینده مردم اصفهان به خبرنگار ما گفته پیگیر ماجرا است و حق‌آبه کشاورزان اصفهانی به زودی پرداخت می‌شود.

حیدرعلی عابدی می‌گوید: «با پیگیری‌هایی که صورت گرفت، نحوه محاسبه خسارت حق نکشت کشاورزان غرب و شرق اصفهان مورد بازنگری قرار گرفت. بر این اساس، مقرر شده تا بر اساس مساحت زمین، بین ۸۰۰ هزار الی ۳٫۵ میلیون تومان خسارت تا هفته آینده به حساب کشاورزان غرب و شرق اصفهان واریز شود.»

نماینده مردم اصفهان البته می‌گوید این همه حق و حقوق کشاورزان نیست؛ اما استانداری اصفهان تلاش کرده تا جایی که می‌تواند آن‌را پرداخت کند. فارس تا حل و فصل کامل موضوع پیگیر ماجرا است.

چهارم| سومین خبر خوب؛ حقوق پاکبانان زاهدانی بعد از ۶ ماه پرداخت شد

«فارس من» اصلاً برای همین آمده، پیگیری مشکلات مردم و تولید #خبر_خوب! پاکبانان زاهدانی هم با پیگیری‌های خبرنگار ما این هفته حقوق گرفتند. عزیزان زحمت‌کشی که نظافت و آراستگی شهرهای ما وابسته به زحمت‌های آن‌هاست، چند ماه قبل این‌طوری نوشته بودند: «جلوی زن و بچه‌هایمان شرمنده هستیم. چرا کسی در شهرداری یا شورای شهر پاسخگو نیست؟ چرا تبعیض؟ لطفاً پیگیری کنید.»

 

مطلب را اول از معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان پیگیری کردیم. آقای باقر کُرد به خبرنگار ما گفته بود که تلاش می‌کند با پرداخت مطالبات شهرداری‌ها تا پایان سال، بدهی‌های پیمانکاران را هم تسویه کند.

پیگیری‌ها شکرخدا نتیجه داد! حالا مدیر شرکت پیمانکاری شهرداری به خبرنگار ما گفته بخشی از مطالبات پاکبانان تسویه و پرداخت شده است. مهدی اعتصام ضمن قدردانی از خبرگزاری فارس به دلیل پیگیری مستمر حقوق پاکبانان و متعاقب آن توجه بیشتر معاون خدمات شهری شهرداری به این موضوع، گفت: «در مجموع مسؤولان شهرداری قول مساعد برای پرداخت بخش دیگری از مطالبات را در هفته آینده دادند که امیدوارم به قول خود عمل کرده و عید خوبی را برای پاکبانان رقم بزنند.»

این هفته خبرهای خوب کم نبود؛ یعنی سوژه‌هایی که با پیگیری‌های خبرنگاران ما به نتیجه رسیدند. غیر از این‌ها ویرایش دوم «فارس من» با امکان ثبت و نمایش پویش‌های خیریه رونمایی شد. این را هم بگویم که امکانات تازه سامانه هم در راهند. فارس عمیقاً معقتد است سردبیر خبرگزاری مردم هستند. به‌زودی حتی امکان تنظیم محتوا و چینش صفحات اصلی خبرگزاری هم در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. علی‌الحساب اما «کار خیر» را تا سال تحویل نشده، دریابید. برای دشت ثواب هیچ‌وقت دیر نیست!

گزارش از محمد آزادی

انتهای پیام/ع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.