امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۳ ق.ظ

استقبال “روسیه و عربستان” از تحریم نفتی ایران

روسیه و عربستان سعودی ادعا می کنند که به دنبال توازن بازار جهانی نفت هستند، اما آنها سعی دارند بخشی از سهم ایران را در اختیار بگیرند.روسیه و عربستان سعودی ادعا می کنند که به دنبال توازن بازار جهانی نفت هستند، اما آنها سعی دارند بخشی از سهم ایران را در اختیار بگیرند.

یک مقام ارشد انرژی ایران گفت که عربستان سعودی و روسیه بازار نفت را به گروگان گرفتن، چرا که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تحریم های جدیدی را علیه فروش نفت ایران تحمیل می کند.

کوئنت با اشاره به تحریم نفتی ایران نوشت: روسیه و عربستان سعودی ادعا می کنند که به دنبال توازن بازار جهانی نفت هستند، اما آنها سعی دارند بخشی از سهم ایران را در اختیار بگیرند.
به گزارش نواندیش ، حسین کاظم پور اردبیلی، فرماندار سازمان کشورهای صادر کننده نفت، روز شنبه گفت: تلاش های ترامپ برای کاهش دسترسی ایران به بازار جهانی نفت باعث شده است که روسیه و عربستان سعودی بازار بازار نفت را در اختیار بگیرند.
 روز شنبه او مسکو و ریاض را متهم به استقبال از تحریم علیه ایران برای به دست آوردن سهم خود نمود و هشدار داد که این اقدامات به اعتبار اوپک آسیب می رساند.
اردبیلی همچنین گفت: عربستان سعودی و امارات متحده عربی در حال تبدیل کردن اوپک به یک ابزار آمریکایی هستند.
تحریم های آمریکا علیه ایران در تاریخ ۶ اوت، پس از خروج ایالات متحده از معاهده هسته ای ایران در ۸ ماه مه، اجرا خواهد شد. تحریم ها شامل هدف قرار دادن بخش خودروسازی ایران، تجارت طلا و سایر فلزات کلیدی است.
تحریم های باقی مانده در تاریخ ۴ نوامبر عملیاتی می شوند. این تحریم ها شامل قرار دادن بخش انرژی ایران و معاملات مربوط به نفت و معاملات با بانک مرکزی ایران می شود.
خروج واشنگتن از معاهده هسته ای ایران در سراسر جهان مورد انتقاد قرار گرفت. همزمان بعضی از متحدان اصلی اروپایی آن تلاش کرده اند تا از این قرارداد حمایت نمایند.
اکنون به نظر می رسد که روسیه شریک اصلی و متحد ایران در حال نزدیک شدن به دشمن شماره یک این کشور در منطقه است تا سهم بازار نفت ایران را در اختیار بگیرند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.