امروز ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۱ ق.ظ

ادعاهای وزیر خارجه مراکش باز تکرار اتهامات ایران ستیزانه است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ادعاهای وزیر خارجه مراکش نه تنها از اصالت برخوردار نیست، بلکه باز تکرار اتهامات ایران ستیزانه کسانی است که خواستار انشقاق و تفرقه در جهان اسلام هستند.سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ادعاهای وزیر خارجه مراکش نه تنها از اصالت برخوردار نیست، بلکه باز تکرار اتهامات ایران ستیزانه کسانی است که خواستار انشقاق و تفرقه در جهان اسلام هستند.

به گزارش جمهوریت؛ بهرام قاسمی در پاسخ به پرسش شبکه تلویزیونی المنار درباره اظهارات و ادعاهای اخیر وزیر امور خارجه مراکش درباره تلاش های ایران برای بسط نفوذ در آفریقا و قطع ارتباط کشورش با تهران، گفت: روابط و مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آفریقایی همواره مبتنی بر احترام متقابل به حق حاکمیت ملی و توسعه زمینه های همکاری مشترک فی مابین بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: روابط خوب و رفت و آمدهای مقامات و شخصیت های آفریقایی و ایرانی موید دیدگاه همکاری محور جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مهم این منطقه از جهان است.

قاسمی ادامه داد: ادعاهای وزیر خارجه مراکش که در یکی از افراطی ترین و نژاد پرستانه ترین رسانه نومحافظه کاران آمریکایی منتشر شده است، بیش از آنکه نگاهی واقع گرایانه به مسائل آفریقا داشته باشد، هم آوا با حاکمیت ضد آفریقایی کنونی کاخ سفید است.

مراکش از ثبات رفتاری در مناسبات خارجی برخوردار نیست

سخنگوی وزارت خارجه همچنین اظهار داشت: دوبار قطع رابطه این کشور با کشورمان در یک دهه از مناسبات فی مابین نشان می دهد که این کشور از ثبات رفتاری در مناسبات خارجی خود برخوردار نیست.

قاسمی بیان کرد: این کشور بیش از آنکه در روابط خارجی به تامین منافع بلندمدت کشور و ملت مراکش بپردازد تحت تاثیر القائات و فشارهای طرف های ثالث، مرتکب ادعاهای عجولانه و مبتنی بر اتهامات دیکته شده دیگران می شود؛ ادعاهایی که نه تنها از اصالت برخوردار نیست بلکه باز تکرار اتهامات ایران ستیزانه کسانی است که خواستار انشقاق و تفرقه در جهان اسلام هستند.

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.