امروز ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۴:۱۶ ب.ظ

نوکیا هم بازار ایران را تحریم کرد!

ارسال شده توسط: حسین مرادی .

به گزارش جمهوریت ;

۰۵ فروردین ۹۸ ساعت ۱۰:۴۵

نوکیا (Nokia) هم بازار ایران را تحریم می‌کند. این شرکت فنلاندی با انتشار گزارش سالانه خود اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ هیچ تجارت جدیدی در بازار ایران انجام نخواهد داد و به سیاست‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران پایبند خواهد بود.

شرکت نوکیا که جزو بزرگ‌ترین اپراتورهای مخابراتی و تولیدکنندگان تجهیزات ارتباطات رادیویی جهان محسوب می‌شود، اخیرا گزارش سالانه خود را منتشر کرد که برنامه‌های این شرکت فنلاندی در سال جاری را نشان می‌دهد. این شرکت به مشکلات و چالش‌های تجاری در سیاست‌های متناقض آمریکا و اروپا علیه ایران اشاره کرد که بر اساس آن، Nokia در سال ۲۰۱۹ هیچ فعالیت تجاری جدیدی با ایران نخواهد داشت و این شرکت نیز بازار ایران را تحریم کرده است.

تحریم ایران توسط نوکیا

نوکیا در گزارش سالانه که به نام F20 شناخته می‌شود، تاکید کرد اتحادیه اروپا و دولت آمریکا سیاست‌های تجاری و قانونی جدیدی در خصوص تجارت با ایران در نظر گرفته‌اند که تجارت با ایران را بیش از پیش دشوار کرده است. از این رو ادامه تجارت نوکیا در ایران ممکن نخواهد بود. این شرکت فنلاندی بیان کرد یک شرکت اروپایی بزرگ برای هماهنگ شدن با قوانین و سیاست‌های متناقض آمریکا و اتحادیه اروپا مبنی بر فعالیت در یک کشور، فرایند بسیار سخت و چالش‌برانگیز پیش رو خواهد داشت.

نوکیا در بخشی از این گزارش اعلام کرد ما فعالیت‌های تجاری خود را به صورت مداوم ارزیابی می‌کنیم، اما در شرایط فعلی نمی‌توان فعالیت جدیدی را در سال ۲۰۱۹ با ایران انجام داد. از این رو فقط تعهدات و قراردادهای قبلی خود را بر اساس مقررات فعلی انجام می‌دهیم. گفتنی است این شرکت فنلاندی در سال ۲۰۱۸ توانسته از فروش تجهیزات به اپراتورهای مخابراتی ایران حدود ۵۴٫۶ میلیون یورو برابر با ۶۲ میلیون دلار درآمد کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.