قیمت هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو در بازار ایران چقدر خواهد بود؟

قیمت هواوی پی ۳۰ (Huawei P30) و پی ۳۰ پرو برای بازار جهانی اعلام شده است و اکنون در این مطلب می‌خواهیم قیمت احتمالی پرچمداران جدید هواوی در بازار ایران را بررسی کنیم.

به گزارش جمهوریت ;

قیمت هواوی پی ۳۰ (Huawei P30) و پی ۳۰ پرو برای بازار جهانی اعلام شده است و اکنون در این مطلب می‌خواهیم قیمت احتمالی پرچمداران جدید هواوی در بازار ایران را بررسی کنیم.

سرانجام انتظارها به سر رسید و شرکت هواوی در ششمین روز سال ۱۳۹۷ از پرچمداران جدید خود یعنی P30 و P30 Pro در شهر پاریس فرانسه رونمایی کرد. از ویژگی‌های شاخص هواوی پی ۳۰ می‌توان صفحه نمایش ۶٫۱ اینچی با ناچ قطره‌ای، حسگر اثر انگشت درون صفحه‌ای، دوربین سه گانه، تراشه کایرین ۹۸۰ و باتری ۳۶۵۰ میلی‌آمپرساعتی اشاره کرد و هواوی پی ۳۰ پرو نیز به دوربین چهارگانه شگفت‌انگیز با سنسور اصلی ۴۰ مگاپیکسلی و زوم پریسکوپی، نمایشگر ۶٫۴۷ اینچی و باتری ۴۲۰۰ میلی‌آمپرساعتی مجهز است.

قیمت هواوی پی 30

همزمان با معرفی پرچمداران جدید هواوی در شهر پاریس، قیمت این گوشی‌ها نیز برای بازار اروپا اعلام شده است. فروش هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو در اروپا اکنون شروع شده و قیمت آن‌ها به شرح زیر است:

گوشیقیمت در بازار اروپا
هواوی پی ۳۰ مدل ۱۲۸ گیگابایتی۷۹۹ یورو
هواوی پی ۳۰ پرو مدل ۱۲۸ گیگابایتی۸۹۹ یورو
هواوی پی ۳۰ پرو مدل ۲۵۶ گیگابایتی۱۰۹۹ یورو
هواوی پی ۳۰ پرو مدل ۵۱۲ گیگابایتی۱۲۴۹ یورو

همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، گوشی های هواوی P30 و P30 Pro دارای قیمت‌های زیادی هستند و احتمالا با ورود به بازار ایران شاهد قیمت‌گذاری نجومی برای آن‌ها خواهیم بود. اما در حالی که هنوز مشخص نیست این گوشی‌ها چه زمانی وارد بازار ایران می‌شوند، در این مطلب قصد داریم قیمت احتمالی پرچمداران جدید هواوی را برای بازار کشورمان بررسی کنیم. تجربه ثابت کرده قیمت گوشی های موبایل در هنگام ورود به بازار ایران از عوامل متعددی تاثیر می‌گیرد، پس قبل از هر چیز باید بگوییم قیمت‌هایی که ما در اینجا محاسبه می‌کنیم، فقط به صورت احتمالی و تقریبی و بر اساس شرایط فعلی بازار و نرخ ارز هستند.

قیمت هواوی پی 30

برای محاسبه قیمت هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو در بازار ایران باید دو موضوع مهم یعنی نرخ ارز و هزینه‌های مربوط به واردات و عوارض گمرکی را مد نظر داشته باشیم. همان‌طور که گفته شد هنوز مشخص نیست پرچمداران جدید هواوی چه زمانی وارد بازار ایران می‌شوند و طبیعتا نرخ ارز در زمان ورود این گوشی‌ها نیز نامشخص است، اما ما در اینجا نرخ ارز در روز ششم فروردین ۹۸ را ملاک قرار می‌دهیم و قیمت‌ها را بر همین اساس محاسبه می‌کنیم. آخرین قیمت یورو در ایران برای روز ۶ فروردین ۹۸ معادل ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان بود. بنابراین با ضرب کرن نرخ یورو در قیمت جهانی هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو به ارقام زیر می‌رسیم:

گوشیقیمت حدودی با محاسبه نرخ ارز
هواوی پی ۳۰ مدل ۱۲۸ گیگابایت۱۱ میلیون و ۹۴۵ هزار تومان
هواوی پی ۳۰ پرو مدل ۱۲۸ گیگابایت۱۳ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان
هواوی پی ۳۰ پرو مدل ۲۵۶ گیگابایت۱۶ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان
هواوی پی ۳۰ پرو مدل ۵۱۲ گیگابایت۱۸ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان

حالا برای محاسبه دقیق‌تر قیمت هواوی پی ۳۰ و هواوی پی ۳۰ پرو در بازار ایران باید هزینه‌ها و عوارض گمرکی را نیز به مبالغ بالا اضافه کنیم. بر اساس آخرین اعلامیه گمرک، برای واردات گوشی های تلفن همراه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۵ درصد حقوق ورودی و ۴ درصد مالیات علی‌الحساب دریافت می‌شود که در مجموع معادل ۱۸ درصد می‌شود. در جدول زیر قیمت نهایی گوشی های خانواده P30 را بعد از اضافه شدن مالیات و عوارض مشاهده می‌کنید:

قیمت هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو در ایران

گوشیقیمت تقریبی در ایران
هواوی پی ۳۰ مدل ۱۲۸ گیگابایت۱۴ میلیون و ۹۵ هزار تومان
هواوی پی ۳۰ پرو مدل ۱۲۸ گیگابایت۱۵ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان
هواوی پی ۳۰ پرو مدل ۲۵۶ گیگابایت۱۹ میلیون و ۳۸۷ هزار تومان
هواوی پی ۳۰ پرو مدل ۵۱۲ گیگابایت۲۲ میلیون و ۳۳ هزار تومان

در پایان لازم می‌دانیم باز هم تاکید کنیم که قیمت‌های محاسبه شده در بالا به صورت تقریبی و احتمالی بوده و ممکن است قیمت نهایی این گوشی‌ها در زمان ورود به بازار ایران، تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله قیمت ارز، با قیمت‌هایی که ما محاسبه کردیم متفاوت باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.