تفسیر وزیر از طرح تحول سلامت/رشد بودجه سلامت

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول خضری، در خصوص وضیعت حوزه سلامت کشور، اظهار داشت: امید به زندگی در سال‌های قبل از انقلاب ۵۴ سال بود که خوشبختانه با تلاش و همت مسئولان حوزه بهداشت و درمان و پزشکان کشور با افزایش حدود ۲۰ سال به ۷۶ سال رسیده است.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول خضری، در خصوص وضیعت حوزه سلامت کشور، اظهار داشت: امید به زندگی در سال‌های قبل از انقلاب ۵۴ سال بود که خوشبختانه با تلاش و همت مسئولان حوزه بهداشت و درمان و پزشکان کشور با افزایش حدود ۲۰ سال به ۷۶ سال رسیده است. ایران در سال‌های بعد از انقلاب پیشرفت‌های علمی بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف بهداشتی و درمانی داشته و در حوزه‌های سلول‌های بنیادی، بیو تکنولوژی و نانو تکنولوژی در رتبه‌های بالای جهان و منطقه قرار دارد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس، گفت: کم تحرکی و رژیم غذایی نامناسب در سال‌های اخیر بیماری‌های غیر واگیر مانند سکته، سرطان، دیابت و فشار خون را به شدت در کشور افزایش داده است که با توجه به پیشرفت‌های اطلاعاتی و تجربی پزشکان در ایران سرطان حدود ۴۰ درصد و سکته‌های مغزی و قلبی حدود ۹۰ درصد قابل پیشگیری و کنترل شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به حضور قاضی زاده هاشمی در وزارت بهداشت، افزود: زمانی که دکتر هاشمی به عنوان وزیر بهداشت دولت یازدهم انتخاب شد، کشور با کمبود حدود ۳۲۰ قلم دارو مواجه بود، اما با تلاش و همت مسئولان امر امروز به ۳۰ قلم کاهش پیدا کرده است وی طرح تحول سلامت را به عنوان بزرگ‌ترین پروژه در حوزه سلامت کلید زد و حوزه بهداشت و درمان را به مرحله بسیار خوبی ارتقا داد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از مسئولان بسیار با تجربه و آگاه، سکان‌دار وزارت بهداشت شده است، وی نیز همانند وزیر سابق به راهنمای بالینی و طرح تحول سلامت و سیستم ارجاع اعتقاد دارند. وزیر بهداشت معتقد است طرح تحول سلامت همانند قطاری در حال حرکت است و نواقص آن باید در حین حرکت و بدون توقف اصلاح شود.

خضری اظهار کرد: با توجه به رویکرد بهداشتی وزیر، پیش‌بینی می‌کنم اقدامت بسیار خوبی در این حوزه شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بودجه سال ۹۸ نسبت به سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته است، خاطر نشان کرد: با توجه به مدیریت وزیر بهداشت، سال ۹۸ سال بسیار خوبی برای حوزه سلامت کشور خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.