امروز ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۹ ب.ظ

کدام استاندار‌‌ان و شهر‌دار‌ان ایام نوروز خارج بودند؟

خبرگزاری فارس؛ سردبیری استان‌ها: استاندار گلستان‌ برکنار شد؛ این تیتری بود که از عزل سیدمناف هاشمی خبر می‌داد، استانداری که به گفته وزیر کشور در میان بحران سیل در گلستان به خاطر مشکلات خانوادگی به آلمان سفر کرده بود.

به گزارش جمهوریت ،

خبرگزاری فارس؛ سردبیری استان‌ها: استاندار گلستان‌ برکنار شد؛ این تیتری بود که از عزل سیدمناف هاشمی خبر می‌داد، استانداری که به گفته وزیر کشور در میان بحران سیل در گلستان به خاطر مشکلات خانوادگی به آلمان سفر کرده بود.(بیشتر بخوانید)

ساعاتی بعد اخباری در فضای مجازی پخش شد که از ۳۱ استاندار کشور ۲۰ استاندار تعطیلات نوروزی را خارج از کشور سپری می‌کنند و مناف هاشمی بد‌شانس بوده که در گلستان سیل آمده است. (بیشتر بخوانید)

خبرگزاری فارس حضور یا عدم حضور استانداران و شهرداران مراکز استان‌های سراسر کشور در ایام پر تلاطم نوروز ۹۸ در قالب یک گزارش بررسی کرد: 

 

کدام‌ استاندار‌ها و شهردار‌ها نوروز ۹۸ خارج بودند؟

 

ردیفنام استاناستاندار کجا بود؟  شهردار مرکز استان کجا بود؟
۱آذربایجان شرقیتبریزتبریز
۲آذربایجان غربیارومیهارومیه
۳اردبیلاردبیلاردبیل
۴ایلامایلامفرانسه!
۵اصفهاناصفهان اصفهان 
۶البرزکرج کرج
۷بوشهربوشهربوشهر
۸تهرانتهرانتهران
۹چهارمحال و بختیاریشهرکردشهرکرد
۱۰خراسان جنوبیبیرجنداز اول فروردین مرخصی (یاسوج)
۱۱خراسان رضویمشهدمشهد
۱۲خراسان شمالیبجنوردبجنورد
۱۳خوزستاناهوازاهواز
۱۴زنجانزنجانزنجان
۱۵سمنانسمنانسمنان
۱۶سیستان و بلوچستانزاهدان (دو روز مرخصی مشهد)  زاهدان
۱۷کرمانکرمانکرمان
۱۸فارسشیرازروز سیل بازگشت (مرخصی در تهران)
۱۹قمقماز سوم فروردین در قم
۲۰قزوینقزوین قزوین
۲۱کردستانسنندجسنندج
۲۲کرمانشاهکرمانشاه کرمانشاه
۲۳کهگیلویه و بویراحمدیاسوجیاسوج
۲۴گیلانرشترشت
۲۵گلستانآلمان! (عزل شد)گرگان
۲۶لرستانخرم‌آبادخرم‌آباد
۲۷مازندرانساریساری
۲۸مرکزیاراکاراک
۲۹هرمزگانبندرعباسبندرعباس
۳۰همدانهمدانهمدان
۳۱یزدیزدشهردار ندارد!

همه استانداران و شهرداران به جز سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان و طالب صادقیان شهردار ایلام که در مسافرت خارج از کشور به سرمی‌برد، در ایام نوروز در محل خدمتشان به مسافرین نوروزی خدمت رسانی می‌کردند. یک‌ منبع آگاه از سفر خانوادگی صادقیان شهردار ایلام به فرانسه خبر داده است.

شهردار شیراز نیز تا قبل سیل سهمگین این شهر در تهران به سر می‌برد که به گفته دادستان شیراز روز حادثه با وی تماس گرفته شده و تا عصر روز پنجم فروردین در محل حادثه حاضر می‌شود. شهردار بیرجند نیز از روز‌های آغازین سال نو در مرخصی است. 

گرچه این دو شهردار در داخل کشور به مرخصی رفته‌اند اما به خاطر حجم بالای مسافر در ایام نوروز علی‌الخصوص برای شهر توریست‌‌پذیری مانند شیراز حضور شهردار در شهر ضروری به نظر می‌رسید.

در این میان استاندار‌ها، فرمانداران و شهرداران بسیاری نیز در آغازین روز‌های سال ۹۸ خود در دل حوادث، علی‌الخصوص در سیل‌ روزهای اخیر استان‌های شمالی، غربی و جنوبی حضور فعال داشتند و چه بسیار مدیرانی که خود چکمه‌پوش و در زیر باران روزهای سخت استانشان را سپری می‌کردند.

این گزارش حاکی است مخاطبان فارس با ثبت سوژه‌ای در فارس من با عنوان مسئولین دولتی در تعطیلات عید کجا رفتند؟ خواستار شفافیت عملکرد مدیران در ایام نوروز و بحران سیل اخیر شده‌اند.

انتهای پیام/الف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.