امروز ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۵۸ ب.ظ

“کلیپی” نوستالژی مایکروسافت آفیس برای یک روز به زندگی بازگشت

رویای دهه نود در تیم مایکروسافت این هفته زنده بود.

به گزارش جمهوریت ;

رویای دهه نود در تیم مایکروسافت این هفته زنده بود. این رویا زمانی اتفاق افتاد که کلیپی، دستیار قدیمی مجموعه آفیس در مجموعه مایکروسافت ظاهر شد. اگر طی سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ از مایکروسافت آفیس استفاده کردید، به احتمال زیاد کلیپی را به عنوان انیمیشن روی دیوار آفیس به یاد دارید که راهنمایی‌های بسیار خوبی برای استفاده از نرم افزار ارائه می‌داد. “کلیپی” نوستالژی مایکروسافت آفیس برای یک روز به زندگی بازگشت و در ادامه درباره آن با هم صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

مایکروسافت کلیپی را در سال ۲۰۰۱ کنار گذاشت. با توجه به غیبت چندین ساله، این هفته افراد از دیدن برچسب کلیپی در تیم مایکروسافت شگفت زده شدند. شگفتی آنان زمانی بیشتر شدکه مایکروسافت، تنها یک روز بعد مجددا کلیپی را کنار گذاشته اعلام کرد.

روز سه شنبه، کلیپی به عنوان یک انیمیشن در کنار تیم کاری مایکروسافت ظاهر شد. این انیمیشن در صفحه توسعه دهندگانGitHubآفیس ظاهر شده، اما روز بعد اثری از آن نبود. حضور کلیپی به حد کافی طولانی بود تا طرفداران قدیمیش را مجاب کند تا از مایکروسافت بخواهند او را بازگرداند.

برچسب‌های انیمیشنی برای نرم افزارها بدون ضرر به نظر می‌رسیدند. برای کسانی که کلیپی را به یاد دارند حتی کمی سرگرم کننده بودند. اما به نظر می‌رسد که تیم کاری شركت و احتمالا تیم‌های تصمیم گیر رده بالای شرکت در زمینه برندینگ از این مسئله خوشحال نباشند. در سال ۲۰۰۱ مایکروسافت کلیپی را گیره کاغذ کوچک با چشمانی روح گونه توصیف می‌کرد.

این شرکت انیمیشن دوست داشتنی خود را به عنوان دستیار آماده‌ای توصیف می‌کرد که مودبانه نکاتی را برای استفاده از مایکروسافت آفیس ارائه می‌داد. هرچند کلیپی مانند هر پنجره‌ای که محتوای ناخواسته ارائه می‌دهد، می‌تواند مزاحم نیز باشد. به نظر می‌رسد مایکروسافت با زنده کردن دوباره کلیپی تصمیم داشت تا خاطرات بد دستیار مجموعه اداری خود را از یاد کاربران پاک نماید. کاری که ممکن است خیلی دیر به نظر برسد.

شما این موجود جذاب را به یاد دارید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.