امروز ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸ ق.ظ

سفر پوتین به قرقیزستان

دفتر مطبوعاتی کرملین امروز (پنج‌شنبه) گزارش داد، رئیس‌جمهوری روسیه در راستای سفر رسمی به قرقیزستان وارد شهر بیشکک شد.

به گزارش جمهوریت ;

دفتر مطبوعاتی کرملین امروز (پنج‌شنبه) گزارش داد، رئیس‌جمهوری روسیه در راستای سفر رسمی به قرقیزستان وارد شهر بیشکک شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه قصد دارد در پایتخت قرقیزستان با سورونبای جینبکوف، همتای قرقیزی خود گفت‌وگو داشته باشد. انتظار می‌رود این رهبران پیش از آن در کنفرانس بین منطقه‌ای دوجانبه‌ای شرکت داشته باشند و از بنای یادبود چنگیز آیتماتوف، نویسنده برجسته اهل کشور قرقیزستان و یکی از مشهورترین چهره‌های فرهنگی اتحاد جماهیر شوروی بازدید کنند.

در بیانیه کرملین آمده است: سران روسیه و قرقیزستان حین مذاکرات درباره شرایط کنونی و چشم‌اندازهای روابط شراکت استراتژیک و ائتلاف روسیه – قرقیزستان بحث و تبادل‌نظر خواهند کرد.

براساس این بیانیه، پوتین و سورونبای جینبکوف همچنین درباره تعمیق همکاری در ائتلاف‌های منطقه‌ای، بررسی ریاست قرقیزستان بر سازمان همکاری شانگهای و سازمان پیمان امنیت جمعی امسال تبادل‌نظر می‌کنند.

یوری یوشاکوف، دستیار رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه گفت، رهبران این دو کشور یک بیانیه‌ مشترک در نتیجه مذاکرات خودشان به امضا می‌رسانند و شماری توافق‌های بین دولتی در حوزه تجارت، سرمایه‌گذاری، صنعت، انرژی، علوم، آموزش، امنیت و حوزه دفاعی به امضا می‌رسانند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.