۵۰ درصد از حوادث جاده ای کشور واژگونی خودروهاست

رئیس پلیس راه کشور، گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون، واژگونی خودروها ۵۰ درصد از حوادث جاده ای کشور را به خود اختصاص داده که عامل عمده آن خستگی و خواب آلودگی بوده است.

به گزارش جمهوریت ;

50 درصد از حوادث جاده ای کشور واژگونی خودروهاست

رئیس پلیس راه کشور، گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون، واژگونی خودروها ۵۰ درصد از حوادث جاده ای کشور را به خود اختصاص داده که عامل عمده آن خستگی و خواب آلودگی بوده است.

به گزارش ایلنا، سردار “محمدحسین حمیدی” در حاشیه بازدید از پلیس راه استان یزد ضمن تبریک سال نو خاطر نشان کرد: امسال شرایط تعطیلات با سال های گذشته متفاوت بود و به لحاظ شرایط آب و هوایی، یک بهار کاملا استثنائی را آغاز کرده ایم.

وی با اشاره به آغاز دور دوم سفرها گفت: با توجه به شرایط جوی کشور، مسافرت در این ایام باید با لحاظ کردن شرایط مختلف آب و هوایی و رعایت کامل قوانین رانندگی صورت گیرد.

رئیس پلیس راه کشور ضمن اشاره به بارندگی های گسترده در سطح جاده های کشور ادامه داد: امروز شرایط جوی مناسب تری را داریم و سفرها به صورت پرحجم در همه جاده های کشور در جریان است.

سردار حمیدی تصریح کرد: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون عمده دلیل بروز حوادث و سوانح جاده ای، واژگونی خودروها و خروج از جاده بوده که متاسفانه بالای ۵۰ درصد از حوادث جاده ای را به خود اختصاص داده است.

 رئیس پلیس راه کشور افزود: وضعیت تصادفات نسبت به سال قبل کاهشی است اما هنوز هم حوادث جاده ای رخ می دهد که رانندگان با رعایت نکات بسیار ساده می توانند از بروز بسیاری از سوانح و حوادث جلوگیری کنند.

حمیدی به رانندگانی که قصد عبور از محورهای کویری دارند توصیه کرد: رانندگان در جاده های کویری استان هایی مثل یزد، کرمان، خراسان رضوی و جنوبی، همچنین سمنان برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی حتما در محل های مناسب توقف و به استراحت بپردازند.

به گزارش  پایگاه خبری پلیس، این مقام ارشد پلیس خاطرنشان کرد: پلیس راه برای استان هایی که جاده های یکنواخت و کویری دارند پیشنهاد خوبی را به سازمان راهداری و استانداری ها و همچنین بخش های برون سازمانی مبنی بر دایر کردن توقفگاه های کم هزینه و زود بازده ارائه کرده که بتواند جاذبه هایی را برای توقف رانندگان در سطح جاده ها ایجاد کند.

سردار حمیدی با بیان اینکه با بررسی های انجام شده این موضوع می تواند اشتغال زا نیز باشد و باعث رونق آن منطقه شود، اضافه کرد: با ایجاد این توقفگاه ها در سطح جاده ها رانندگان به استراحت پرداخته و سپس با تجدید قوا ادامه مسیر خواهند داد.

رئیس پلیس راه کشور در خاتمه با بیان اینکه مهم‌ترین علت واژگونی خودرو‌ها صرفا خستگی و خواب آلودگی است، افزود: بررسی های انجام شده نشان می دهد در جاده هایی که این توقفگاه ها وجود دارد، حوادث واژگونی هم کمتر است.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.