تست باز و بسته شدن گوشی تاشو گلکسی فولد سامسونگ

یکی از چالش هایی که هر فرم‌فکتور جدید با آن روبه‌رو است را می توان تست مقاومت آن دانست.

به گزارش جمهوریت ;

یکی از چالش هایی که هر فرم‌فکتور جدید با آن روبه‌رو است را می توان تست مقاومت آن دانست. گوشی های تاشو دیر یا زود همان چیزی می شوند که در جیب من و شما حضور دارند و در این بین باید مقاومت بالایی داشته باشند. سامسونگ می خواهد که خیال شما را از این بابت برای موبایل ۲۰۰۰ دلاری اش راحت کند و به همین دلیل ویدیو تست باز و بسته شدن گوشی تاشو گلکسی فولد را خودش منتشر کرده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

تست مقاومت گوشی تاشو سامسونگ گلکسی فولد (Galaxy Fold)

سامسونگ در واکنش به ابهامات مطرح شده، با قطعیت اعلام کرده که برای نمایشگر گلکسی فولد با باز و بسته شدن در دراز مدت هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. در همین راستا و برای اثبات کیفیت این نمایشگر خمیده، شرکت کره‌ای چندین تست خمش را روی گلکسی فولد انجام داده و نتایج آن را برای عموم منتشر کرده است.

یکی از مهم‌ترین این تست‌ها، تستی هفت روزه بوده که برای سنجش کیفیت طراحی خمیده و نمایشگر Flex Display گلکسی فولد انجام شده که در آن دیوایس به مدت یک هفته و بدون هیچ گونه وقفه‌ای، از وسط تا شده و دوباره باز می‌شده است.

روزی ۱۰۰ بار باز و بسته شدن مدت ۵ سال

در این تست طولانی، سامسونگ موفق شده گوشی گلکسی فولد را ۲۰۰ هزار مرتبه بدون بروز هیچ گونه مشکلی تا کند که این مقدار، برابر با ۵.۵ سال استفاده از این گوشی است. در واقع اگر به مدت پنج سال و روزی ۱۰۰ مرتبه نمایشگر گوشی را باز و بسته کنید، به چنین عددی می‌رسید. سامسونگ از این تست یک هفته‌ای ویدیویی ۳۴ ثانیه‌ای تهیه کرده که بالاتر آن را دیدید.

گلکسی فولد

گلکسی فولد

اگر چه نتایج این تست از عملکرد خوب گلکسی فولد در خمش حکایت می‌کنند، اما مدتی پیش ویدیویی از این گوشی فاش شد که مشکلاتی را در باز و بسته کردن آن آشکار می‌کرد. این ویدیو که در ویتنام تهیه شده روی یکی از مدل‌های پیش‌ تولید گلکسی فولد انجام گرفته بود که پس از مدتی تست خمش (احتمالا به مدت چند ماه) یک چین نسبتا بزرگ روی نمایشگر آن را به نمایش می‌گذاشت.

با این حال، می‌توان گفت که احتمال چین برداشتن نمایشگر گلکسی فولد از رقبای خمیده دیگرش مثل هواوی میت X بیشتر نیست.  خمیدگی رو به بیرون میت X نشانه‌ای از آن است که احتمالا پس از مدتی استفاده، شاهد یک برآمدگی محدب در محل خمش نمایشگر باشید که ابدا موضوع خوشایندی نخواهد بود.

در انتها بد نیست بدانید که عرضه مدل ۴G گوشی گلکسی فولد به بازار از تاریخ بیست و ششم آوریل (ششم اردیبهشت) در ایالات متحده آمریکا آغاز می‌شود. قیمت دیوایس در زمان عرضه، ۱۹۸۰ دلار خواهد بود و دو اپراتور AT&T و T-Mobile از آن پشتیبانی به عمل می‌آورند. همچنین سامسونگ اعلام کرده که قیمت و تاریخ عرضه مدل ۵G را نیز به زودی اعلام خواهد کرد.

نظر شما چیست؟ مقاومت گلکسی فولد برای شما قابل قبول است؟ برای نسل اول بد به نظر نمی رسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.