ثبت حدود ۲٫۵ میلیون نفر شب اقامت در استان گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه از ۲۷ اسفند تعداد ۳٫۸۲۹٫۹۲۶ نفر مسافر وارد استان شده است، از ثبت حدود ۲٫۵ میلیون نفر شب اقامت طی مدت یاد شده در گیلان خبر داد.

به گزارش جمهوریت ;

ثبت حدود 2.5 میلیون نفر شب اقامت در استان گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه از ۲۷ اسفند تعداد ۳٫۸۲۹٫۹۲۶ نفر مسافر وارد استان شده است، از ثبت حدود ۲٫۵ میلیون نفر شب اقامت طی مدت یاد شده در گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، شهرود امیر انتخابی ظهر امروز در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی در خصوص میزان ورود گردشگران به گیلان اظهار داشت: طی روزهای ۲۷ اسفند ۹۷ الی هفتم فروردین ۹۸ تعداد ۸۵۱٫۴۵۷ خودرو با کاهش ۹٫۵۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و تعداد ۳٫۸۲۹٫۹۲۶ نفر مسافر ورودی (زمینی و هوایی) به استان با کاهش ۱۳٫۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان افزود: تعداد  ۲٫۳۲۳٫۶۴۵ نفر شب اقامت در مراکز اقامتی ثابت و موقت ثبت شده است که درصد اشغال تاسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش این اداره کل ۸۰٫۰۳ درصد است.

امیر انتخابی در ادامه به توجه گردشگران به بناهای تاریخی استان اشاره کرد و گفت: در طی این مدت، گردشگران به ترتیب از شهرک تاریخی ماسوله ، بنای تاریخی قلعه رودخان، موزه میراث روستایی  و موزه نظامی انزلی بیشترین بازدید را داشتند که  تعداد ۱۳۲۲۲۲ نفر از موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش این اداره کل بازدید کرده‌اند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گیلان افزود: میزان حضور گردشگران خارجی اقامت کننده در مراکز اقامتی نیز ۴۴۶ نفر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲٫۷۴ درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه به تاکید بر نظارت خدمات رسانی به مردم از سوی تاسیسات گردشگری اشاره داشت و گفت: تاکنون ۱۷۴۲ مورد بازدید از  تاسیسات گردشگری استان صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۹٫۰۸ درصدی روبرو هستیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.